banner30

banner29

Kılıçdaroğlu, hükümete ve Erdoğan'a ağır hakaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için skandal ifadeler kullandı.

Gündem 03.03.2020, 18:59
Kılıçdaroğlu, hükümete ve Erdoğan'a ağır hakaret etti

Kılıçdaroğlu, "Trump'a, Putin'e, Merkel'e bilgi veriyorsun, 600 kişinin olduğu Gazi Meclis'te milletvekillerine bilgi vermiyorsun. Niye vermiyorsun? Milletvekillerinin yüzüne bakmaktan utanıyorsun, ondan mı acaba? Koşa koşa Putin'e gidiyorsun, 600 milletvekili var buraya gelmiyorsun. Neden arkadaş? Anayasa'nın 117. maddesinin son fıkrası 'Genelkurmay Başkanı, silahlı kuvvetlerin komutanı olup savaşta başkomutanlık görevini cumhurbaşkanlığı namına yerine getirir' diyor. Nerede Genelkurmay Başkanı?" şeklinde konuştu.

"İDLİB VATAN TOPRAĞI MI?"

Kılıçdaroğlu, "Çanakkale vatan toprağı, her karışına, toprağına binlerce can verildi. Sen İdlib ile Çanakkale'yi bir tutuyorsan vay bu memleketin haline. Nasıl bir anlayıştır, nasıl bir tarih bilgisidir, nasıl bir cehalettir, anlamakta zorlanıyorum. Eğer Çanakkale ile Suriye'de bir yeri beraber tutacaksan, o yerin adı Süleyman Şah Türbesi'dir. O bizim toprağımızın olduğu yerdir. Oradaki bayrak da bizim bayrağımızdır. Çanakkale örneği veriyorsan, şu cehalete, beceriksizliğe, acziyete bak. Acizlik içinde ne söylediğini bilmeyen garip bir adam. Daha acı olanı ise şu; Atatürk erlere dönüp, 'Ben size ölmeyi emrediyorum' derken, neredeydi? Sarayda mı? Cephedeydi. Conkbayırı'nda, Anafartalar'da, İzmir'de cephedeydi. Beyler siz neredesiniz? 33 erimiz şehit olmuş, beyler toplanmışlar sarayda. Sarayda toplananlar bana tarih dersi vermeye kalkıyorlar. Sen kim, tarih kim, sen adını bile doğru yazamazsın." dedi.

Yorumlar (1)
Günel Azeri 1 yıl önce
Kılınçlaroğlu Reçep Tayyıp Erdoğanana Deyer Vermeyen Deputatların Karşısında Neyi Söylesin Bu Gün Olanlar Üzüçü Türk Liderine Hakeret Bayrağa Milete Şehide Hakaret Allah Bayrağ Vatan Lider Tek Ayıp Olsun Size Bütün Halklar Türk Halkının Eklağından Lidere Deyer Vermeyinde. danışır
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?