banner29

Kılıçdaroğlu neden terör örgütüne 'PKK' demediğini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, neden PKK demediğini "Ben terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değilim." ifadeleriyle açıkladı

Gündem 19.02.2021, 13:08
Kılıçdaroğlu neden terör örgütüne 'PKK' demediğini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Gara bölgesinde hain terör örgütü tarafından kaçırılan ve alçakça şehit edilen 13 masum vatandaşımız için taziye mesajı yayınladı. Ancak CHP Lideri'nin, HDP ile var olan ilişkilerin bozulmaması için "Terör örgütü PKK" ifadelerini kullanmaması tepkilere neden oldu.

Bugün de BBP ile görüşemesinin ardından ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gara Operasyonu'nun ardından neden terör örgütü PKK'nın adını kullanmadığını açıkladı.

"REKLAM YAPMAK ZORUNDA MIYIM?"

Kılıçdaroğlu, "Biz, bir terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz." diyerek kendisini şu ifadelerle savundu;

"Bölücü terör örgütüne söylenmesi gereken her şey söylenmiştir. Devletin diline uygun. MSB bölücü terör örgütü der, biz de kullanıyoruz. Bölücü terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde hesapları olan bütün terör örgütlerine karşıyız. Türkiye'nin birliğinden ve bütünlüğünden yanayız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
kenan 4 ay önce
komedi ya.. pkklı olduğu için hapis yatanları milletvekili adayı yaptığını söylerken, hapisteki pkklıları ziyaret ettik derken reklam yapmıyormuydun
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?