banner29

Kılıçdaroğlu'ndan cenaze olayıyla ilgili flaş iddia!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grubunda konuştu. Kılıçdaroğlu, Çubuk'ta uğradığı yumruklu saldırı ile ilgili "Bana saldıranların PKK'dan farkı yoktur. Onların tamamı PKK'lıdır" dedi.

Gündem 30.04.2019, 14:57 30.04.2019, 15:02
Kılıçdaroğlu'ndan cenaze olayıyla ilgili flaş iddia!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Ankara'nın Çubuk ilçesinde, şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninde uğradığı saldırıya ilişkin, "Bana saldıranların PKK'dan farkı yoktur. Onların tamamı PKK'lıdır" ifadelerini kullandı.

"ŞEHİT CENAZESİNE KATILAN TEK GENEL BAŞKAN BENİM"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki saldırıya ilişkin olarak şunları söyledi:

"Şehit cenazesine ben ve arkadaşlarım birlikte katıldık. Cenaze namazını doğru dürüst kıldırmadı bir grup. Akkuzulu köyü sakinlerine bir şey söylemiyorum. Benim gündeme getirmek istediklerim provokasyon yapanlar. O şehit cenazesine katılan tek genel başkan benim. Daha namazın başında cenaze gelmiş, sloganlar, hakaretler... Bırakın namaz kılınsın, Fatiha okunsun, helallik alınsın. İzin vermiyorlar.

"ŞEHİT CENAZESİNDEKİ HAREKET BENİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR"

Geldiğimiz nokta şudur; Bana yapılan linç girişiminden çok şehit cenazesine yapılan haksızlığı eleştiriyorum. Şehit cenazesindeki hareket beni derinden yaralamıştır. Arkasından bir linç girişimi. Bunu yapmak istiyorlardı, yapamadılar, beceremediler. Verilmiş sadakamız varmış.

"ORADAKİLERİN DE PKK'DAN HİÇBİR FARKI YOK"

Hayatımda iki kez akrep denilen araca bindim. Biri Şavşat'taki terör örgütü PKK saldırısıydı. Akkuzulu köyünde de yine bir akrep aracına bindim. Oradakilerin de PKK'dan hiçbir farkı yok. PKK ülkeyi bölmek istiyor, bunlar da ülkeyi bölmek istiyorlar. Aynı yolun yolcusular. Biz sakinliğimizi koruduk, ne yaparsa yapsınlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?