Kışlada özel eğitmişler!

28 Şubat'a damgasını vuran Aczimendi şeyhlerinin, dönemin kudretli komutanın emriyle İstanbul'a getirtilip görevlerinin kışlada tevdi edildiği iddia edildi.

Kışlada özel eğitmişler!

Çöküşü kitabı ile gündeme damgasını vuran Zihni Çakır, 28 Şubat süreci, 1 numara ve Ergenekon Terör Örgütü’nün sonunun neye varacağı ile ilgili gündemi sarsacak iddialarda bulundu.

Ergenekon Terör Örgütü hakkında geniş kapsamlı bilgilerin yer aldığı, “ Çöküşü 1 ve 2” ile “Kod adı darbe” kitaplarının yazarı gazeteci Zihni Çakır, 28 Şubat sürecinin önemli aktörlerinden olan Aczimendi Tarikatı’nın müritlerinin asker tarafından kışlada ve Yalova'da eğitildiğini ileri sürdü.

Ergenekon Terör Örgütü’nün gerçek anlamda deşifre edilmediğini söyleyen Çakır ayrıca, , Veli Küçük, Hurşit Tolon, Şener Eruygur ve Doğu Perinçek sarmalına hapsedilmesinin “1 numarayı” koruma amaçlı bir ‘dezenformasyon’ süreci olduğunu söylüyor.

Tutuklu bulunduğu Ankara 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan gazeteci Arzu Erdoğral’a 4 sayfalık bir mektup gönderen Zihni Çakır, Ergenekon yapılanmasının üyeleri arasında emekli paşalar, eski bakanlar ve etkili isimlerin de bulunduğu “Encümen’i Daniş” örgütüne dönüşebileceği ihtimaline dikkat çekerek yeni bir tartışma başlattı…

ACZİMENDİLERİ KIŞLADA EĞİTTİLER!

28 Şubat sürecine damgasını vuran Müslüm Gündüz’ün liderliğindeki Aczimendi Tarikatı şeyhlerinin, dönemin ‘bir üst düzey komutanı’ tarafından memleketlerinden uçakla İstanbul’a getirtilip, bir kışlada görevlerinin tevdi edildiğini ileri süren Çakır, üst düzey komutanın emriyle, tarikat mensuplarına bir medya patronunun ödeme yaptığını söyledi.

Aczimendi Tarikatı’nın şeyh ve müritlerinin feribotla Yalova’ya getirilip burada, bir uyuşturucu kaçakçısının villasında ‘görev eğitimine’ tâbi tutulduğunu, bu şahıslara ‘dini bilgisi yüksek’ bir gazeteci tarafından din eğitimi de verildiğini ifade eden Çakır, 28 Şubat sürecinde cereyan eden olayların perde arkasının aralanması için ise bir takım sorular yöneltti.

Çakır’ın çok tartışılacak soruları şöyle:

EMİR KOMUTANDAN ÖDENEK MEDYA PATRONUNDAN


- 28 Şubat dönemin sözde tarikat şeyhleri hangi ‘kudretli komutan’ın emriyle, memleketlerinden uçakla getirilip hangi kışlaya ait devriye aracıyla, kışlada senaryodaki rolü tevdi edilmiştir?

- Bu senaryonun kahramanlarının ödeneği hangi medya patronu ve sermaye sahipleri tarafından, o kudretli komutanın emri ile temin edilmiştir?

- Bu şahıslar hangi feribotla Yalova’ya getirilmiş, Yalova’da hangi uyuşturucu kaçakçısının villasında ‘görev eğitimine’ tabi tutulmuştur?

- Bu işlemler sırasında ve aktör şeyhlerin(!) yanına hangi ünlü mafya babasının kardeşi cezaevinden alınıp, bazı askerler tarafından getirilmiştir?

MÜRİTLERE İLK DERS DİNDAR GAZETECİDEN!

- Villadaki ilk buluşmada dini bilgisi fazla diye bilinen hangi ünlü gazeteci de bulunmuştur?

- Villanın sahibi uyuşturucu kaçakçısı İran asıllı şahıslara hangi İçişleri Bakanı döneminde T.C. kimliği verilmiştir?

- Bu operasyonu yürütmekle görevlendirilen üst düzey jandarma subayı hangi mafya liderinin en yakın adamı ‘özel kalemi’ olmuştur?

28 ŞUBATÇI GAZETECİLERE ÇAĞRI

Mektubunda bu sorular ortaya çıkmadan ne 28 Şubat ne de 28 Şubat’a ‘bir kol’ olarak bağlantılandırılan Ergenekon Örgütü’nün doğru tanımlanamayacağını söyleyen Çakır, 28 Şubat döneminde bazı nedenlerle post modern sürece katkıda bulunan gazetecilere çağrıda bulunarak, sis perdesinin aralaması için el birliği yapılmasını istiyor.

Ergenekon Örgütü’nün tamamen Veli Küçük’e mal edilmesinin, “1 numara” adı verilen şahsın deşifre edilmemesi için uygulanan bir strateji olduğunu ifade gazeteci Zihni Çakır, medyada, Ergenekon Örgütü’ne yönelik değil de tamamen kişiler üzerinden sorgulama yapılmasının kafa karıştırıcı olduğuna dikkat çekti. Mektubunda, medyanın Susurluk ve Şemdinli olaylarında da aynı davranış biçimini sergilediğini, Ergenekon’da bu tutumun devam etmesi ile örgütün gerçek yüzünün ve 1 numaranın ortaya çıkarılmasının engellendiğini belirten Çakır, Ergenekon’u Doğu Perinçek, Veli Küçük, Hurşit Tolon sarmalına hapsedilerek örgütün kurumlardaki varlığının devamının sağlandığını belirtti.

DEVEYİ PİREYE YÜKLEDİLER!

İddianame ile ilgili olarak 1 numaranın tespit edilememiş olmasının Ergenekon örgütünün kökten tasfiyesi yerine sivri uçlarının törpülenmesi kuşkularını artırdığını ifade Çakır, ortaya atılan isimlerle pireye deve yüklendiğini belirtiyor. sadece Veli Küçük ile ilgili bazı iddialar bağlamında tartışmanın, hem Küçük’e yapılan bir insafsızlık, hem de örgütün gerçek hamileri ve liderini korumaya yönelik dezenformasyon olduğunu belirten Çakır mektubunda şu ilginç yorumu yapıyor; “Ergenekon’un lideri diye Hurşit Tolon ya da Şener Eruygur ismini öne sürmek deveyi pirenin sırtında taşıtma iddiası kadar tutarsızdır.”

YÜZDE 47 DE LAİKLİK KARŞITI!

AK Parti’ye açılan kapatma davasında Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararla, Ak Parti’nin ‘durumdan vazife çıkarmak sabıkalı üniformalı oligarşiye hedef gösterildiğini’ söyleyen Zihni Çakır, 11 üyenin 10’ununun AK Parti’nin laiklik karşıtı eylemlerin odağı olarak kabul etmesinin, Ak Parti’ye oy veren yüzde 47’nin de laiklik ilkesi karşıtı olduğu anlamına geldiğini aktarıyor.

ERGENEKON ENCÜMEN-İ DANİŞ’E Mİ DÖNÜŞECEK?

Gazeteci Yazar Zihni Çakır, Ergenekon iddianamesinden yansıyan ve bir gizli tanığın ifadeleri ile ortaya çıkan kendi deyimi ile “28 ŞUBAT KOMEDYASI” ile ilgili olarak çarpıcı tespitlerde bulundu. 28 Şubat döneminin ana argümanı yapılan sözde tarikat ve müritlerinin, post-modern darbe organizatörlerince görevlendirildiğini, kıtalar olarak ceplerine para konularak sokaklarda arız endam ettirildiklerini daha önce de işret ettiğini söyledi. Ak Parti’ye kararı bu yönde okumasını tavsiye eden Çakır, bugün Ergenekon diye adlandırılan örgütün yarın, üyeleri arasında emekli paşalar, eski bakanlar ve etkili isimlerin de bulunduğu “Encümen’i Daniş” örgütü olarak çıkabileceği ileri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5