banner30

banner29

Koronavirüse karşı kesin tedaviyi bulan doktor evinde öldürüldü!

ABD'nin önde gelen kurumlarından Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesü'nde görevli 37 yaşındaki doktor Bing Liu'nun "Kovid-19'a karşı çok önemli bulgular keşfettim" açıklamasını yapmasından sonra evinde başından vurulmuş bir şekilde ölü bulundu. Sosyal medyada birçok kullanıcı, Bing Liu'nun ilaç şirketleri tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

Gündem 06.05.2020, 17:56
Koronavirüse karşı kesin tedaviyi bulan doktor evinde öldürüldü!

Dünya çapında 3,8 milyondan fazla insanı hasta eden yeni tip koronavirüs yüzünden en çok baskı altında hisseden meslek gruplarından biri sağlık çalışanları ve bilim insanları... ABD'nin önde gelen eğitim kurumlarından Pittsburgh Üniveristesi Tıp Fakültesi'nde çalışan 37 yaşındaki doktor Bing Liu’nun yakın çevresine, "Koronavirüse karşı çok önemli bulgular keşfettim" dedikten sonra evinde ölü bulunması gündem oldu.

KATİL İNTİHAR ETTİ

37 yaşındaki bilim insanının evde yalnız olduğu sırada silahlı bir saldırgan tarafından başından vurulduğunu tespit eden polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Pittsburgh Post-Gazette isimli gazetenin aktardığı haberde; Bing Liu'nun eşinin olay anında evde olmadığı belirtildi. Saldırıyı gerçekleştiren 46 yaşındaki Hao Gu'nun cansız bedenini evin dışındaki bir araçta bulan polis, katilin intihar ettiğini açıkladı.

"İLAÇ ŞİRKETLERİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ"

Bilim insanının Kovid-19 ile ilgili yakın çevresine böyle bir atılımdan bahsettikten sonra ölmesi kafaları karıştırdı. Sosyal medyada birçok kullanıcı, Bing Liu'nun ilaç şirketleri tarafından öldürüldüğünü öne sürerken üniversite yönetimi de bir açıklama yaptı.

"COVID-19 İLE İLGİLİ BAZI SONUÇLARI ELDE ETMEYE BAŞLAMIŞTI"

Çinli olan ve doktorasını Singapur'da yaptıktan sonra ABD'nin en prestijli üniversitelerinden Carnegie Mellon Üniversitesi'nde çalışmalarını tamamlayan ve Pittsburgh Üniversitesi'nde çalışmaya başlayan Dr. Bing Liu'nun olağanüstü bir araştırmacı olduğunu açıklayan üniversite, bilim insanının ölümünden duyulan üzüntüyü duyurdu. Üniversitede çalışan Prof. Dr. Ivet Bahar da, "Liu kısa bir süre önce Kovid-19 ile ilgili çalışmalarını başlatmıştı. Bazı net sonuçlar elde etmeye başlamıştı" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?