banner29

Metin Yüksel şehadetinin 41. yılında Fatih Camii'nde anıldı

AGD İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, Fatih Camisi avlusunda 23 Şubat 1979'da saldırı sonucu şehit edilen Metin Yüksel'i şehadetinin 41. yılında dualarla andı.

Gündem 23.02.2020, 15:16 23.02.2020, 16:27
Metin Yüksel şehadetinin 41. yılında Fatih Camii'nde anıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, Fatih Camisi avlusunda 23 Şubat 1979'da saldırı sonucu şehit edilen Metin Yüksel’i dualarla andı.

Sabah namazının ardından Yüksel’in biyografisinin okunmasıyla başlayan programda konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, şehadetin öneminden bahsetti.

Programın açılış konuşmasını yapan AGD İstanbul Üniversiteler Komisyonu Başkanı Muhammed Demiryürek, "Günümüzde şehadet ve cihad kavramlarının saldırıya uğradığı ve sistematik bir şekilde lügatımızdan çıkarılmaya çalışıldığı dönemde Metin Yüksel ağabeyimizin değerini bu kavramlar ekseninde yeniden hatırlamak onun mücadelesinin ve şehadetinin bizim için ne manaya geldiğini hakkıyla anlamak mecburiyetindeyiz." dedi.

Fatih Camisi avlusunda toplanan gençler Metin Yüksel için yazılmış şiiri toplu halde okuyarak tekbirler eşliğinde dağıldı.

CAMİ AVLUSUNDA ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Milli Görüş Hareketi’nin gençlik kuruluşlarından Akıncılar Derneği’nin önde gelen isimlerinden biri olan Metin Yüksel, 23 Şubat 1979 tarihinde cuma namazı çıkışında silahlı saldırıya uğradı.

Huzur bozucuların hain kurşunlarına hedef olan Metin, oracıkta Rabbine kavuştu. Şehit Metin Yüksel’den geriye, Milli Görüş gençliğine bıraktığı idealler ile inancı, azmi ve aksiyonu miras olarak kaldı.

METİN YÜKSEL KİMDİR?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?