banner29

Milletvekili Selçuk Öztürk, seçimlerden sonra siyaseti bırakacağını duyurdu

Hollanda’da son günlerde gündemden düşmeyen DENK Partisi Milletvekili Selçuk Öztürk, seçimlerden sonra Temsilciler Meclisi’ne dönmeyeceğini duyurdu.

Gündem 10.05.2020, 21:37
Milletvekili Selçuk Öztürk, seçimlerden sonra siyaseti bırakacağını duyurdu

Konumu ile alakalı tartışmaları süren Türk vekil hemen ayrılmak için bir neden görediğini söyleyerek TV programı Buitenhof’da, “Bu üyelere kalmış,” diyerek topu parti üyelerine attı.

Denk’in üç başlı meclis (tweede kamer) fraksiyonunda şiddetli bir tartışma uzun zamandır sürüyor. Geçen hafta, parti başkanı Öztürk grubun lideri Farid Azarkan’ı Denk’ten ihraç etmişti. Ancak Azarkan paylaştığı bir video mesajında ​​Öztürk’ün partiye zarar vermeyi bırakması gerektiğini söyleyerek ayrılmayacağını duyurmuştu. Selçuk Öztürk ise, şu anda partiden ayrılmayı düşünmediğini söyleyerek, “Denk bir üye partisidir. Üyelerin düşüncelerini ortaya koyması önemlidir.” Diyor.

Korona krizi nedeniyle henüz net olmasada 6 Haziran’da, kongre düzenleneceğini söyleyen Öztürk, burada kendini ifade edeceğini söyleyerek istifa etmesi gerekse bile, çoğunluğun kararına uyacağını söylüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?