banner29

Milli Diriliş ruhu!

Haber Koordinatörümüz Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta hatip, ilahiyatçı Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit tv ekranlarının gündem oluşturan ve müdavimleri tarafından ilgiyle izlenen programı Milli Diriliş ses getirmeye ve gönüllere değmeye devam ediyor.

Gündem 30.01.2019, 10:40 30.01.2019, 13:03
Milli Diriliş ruhu!

Özgür Kocaeli sitesi yazarlarından Alaettin Köksal kaleme aldığı yazısında MİLLİ DİRİLİŞ kavramını ele aldı ve bu kavram altında mündemiç olan ruhu, vizyonu, mefkureyi ve ideali anlattı. Milli Diriliş için alınteri akıtan, gayretle koşan ve mücadele edenlere bir vefa yazısı mahiyetinde konuyu ele alan Köksal, Şevki Yılmaz ve Bülent Deniz'i özel olarak zikredip, özellikle teşekkür etti. İşte Alaettin Köksal'ın Türkiye'nin MİLLİ DİRİLİŞ'inin kodlarını yazdığı MİLLİ DİRİLİŞ ve ŞEVKİ YILMAZ başlıklı yazısı...

MİLLİ DİRİLİŞ ve ŞEVKİ YILMAZ

Milli Diriliş cümlesinin kökleri maziye, dalları geleceğe uzanan bir mefkûredir. Sayın Şevki Yılmaz da bu mefkûrenin (idealin) bedelini ödeyen önemli bir şahsiyetidir. Benzer bedeli, 12-Eylül-1980 askeri darbesinde ağabeyim Veli Köksal, 28 Şubat 1998 post modern darbesinde Alaettin Köksal ödemişlerdir. Tarih boyunca nice isimsiz kahramanların, canlarıyla ödedikleri bedellerin yanında bizim ödediklerimiz devede kulak olur düşüncesiyle, mağduriyetimizi yazmayı uygun görmüyorum. Kul bilmez veya bildiği halde görmezse, Yüce Allah (CC) hem bilir ve hem de görür.

Milli diriliş; Kur’an ve sünnetten beslenen, imanla kalplerde yeşeren, İslam diniyle hayat bulan,  dünyayı batıldan hakka çevirerek tarih yazan, vatan, millet, ümmet, bayrak ve devlet sevgisinin ne olduğunu insana ve insanlığa anlatan mefkûrenin adıdır.  Milli diriliş, en kurak mevsimlerde bitkilere hayat veren rahmet yağmuru gibi, tarih boyunca insanlara hayat veren ayakta tutan ve karanlık gecelerde, insanları aydınlatan bir meşaledir.

Milli diriliş mefkûresiyle büyüyenler, zaman oldu koca bir çınar ağacı gibi kökleri maziye dallarını geleceğe uzanan devlet oldular. Dünyaya nizam verdiler, insanlığa huzur ve barış getirdiler.  Zalimce dünyayı yönetenlerin zulmüne son vermek ve gelecek nesillere huzurlu bir dünyayı miras bırakmak için, canları karşılığında cenneti satın almaktan çekinmediler. İnkârcıların, müşriklerin, zalimlerin, hainlerin, yerli işbirlikçilerin, münafıkların, fasıkların alçakça yaptıkları sözlü ve fiilli saldırılarına göğüslerini siper ettiler. 

 Rahmetli Erbakan hocamız “ İman varsa imkân da vardır.” inancıyla ve milli diriliş ruhuyla hareket eden, günümüzün mü’min ve mü’mineleri de arzuladıkları zafere kavuşacaklardır.  Zaferden değil seferden sorumlu oldukları bilinciyle hareket ederek, güçleri nispetinde meşru olan her türlü tedbiri alarak, Yüce Allah’a tevekkül edenler, tarih boyunca şer güçlere karşı galip gelmişlerdir. 

Milli diriliş ruhuyla hareket eden Fatih sultan Mehmet han,  gemileri karadan yürüterek halice indirmiştir. Yıkılmaz sanılan Bizans surlarını yıkacak toplar döktürerek, Yüce Allah’ın izniyle İstanbul’u fethederek zalim bir çağı kapatıp, adil olan yeni bir çağı açarak zalimlerin dünya yönetimi değiştirmiştir.1071 tarihinde, Bizans’ı Malazgirt meydan muharebesinde mağlup eden rahmetli Sultan Alparslan, Anadolu kapıların müslüman Türklere açmıştır.

 Milli diriliş mefkûresinde,  şahsi ikbal, şan, şöhret makam, mevki gibi ve benzeri hiçbir dünyevilik hesap yoktur. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) bir hadisi şerefinde şöyle buyurmaktadır; “ Bir kişinin kalbinde aynı anda imanla küfür, doğrulukla yalancılık, hıyanetle emanet bir arada bulunmaz. ”  Milli diriliş mensuplarının görevi,  İslam ümmetinin kalpleri, dilleri, beyinleri ve bedenleri arasında imandan başka bir iletişim kanaları varsa bu kanalları, müşfik bir doktor gibi söküp atmanın çalışmasını yapmalıdırlar. Günümüz zalimlerinin zulmünü son vermek için, milli diriliş ruhuyla, tefrikaya düşmeden, ümmet bilinciyle tevhit bayrağı altında toplanarak, güçlerimizi birleştirmenin çalışmasını yapmalıyız...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?