banner30

banner29

Milli Görüş'çü isimden Karamollaoğlu'na dikkat çeken sorular!

Uzun yıllar Milli Görüş Hareketi'nin içinde yer almış ve hizmet etmiş olan yazar Alaettin Köksal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na dikkat çeken sorular sordu. Erdoğan ve Ak Parti eleştirilerini üst perdeden dile getiren, bir çok politika ve iktidarın uygulamalarını eleştiren Karamollaoğlu'na ''Erdoğan'ı eleştirdiğin gibi ne zaman Kılıçdaroğlu'nu ve zihniyetini eleştireceksin'' diye soran Köksal'ın bu yazısı çok konuşulacak...

Gündem 21.12.2019, 14:10 21.12.2019, 15:35
Milli Görüş'çü isimden Karamollaoğlu'na dikkat çeken sorular!

''Hayatımın 45 yılını milli görüş zihniyetli partilerin her kademesinde il başkanlığından, milletvekili adaylığına, genel merkez kurucular kurulu üyeliğinden, genel idare kurulu üyeliğine kadar görev yaptım.'' vurgusunda bulunan Köksal, Karamollaoğlu'na dikkat çeken bir takım sorular yöneltti. Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz...

Bakalım Karamollaoğlu bu yazıda yer alan sorulara ne cevap verecek?

İşte Köksal'ın o yazısı:

Hayatımın 45 yılını milli görüş zihniyetli partilerin her kademesinde il başkanlığından, milletvekili adaylığına, genel merkez kurucular kurulu üyeliğinden, genel idare kurulu üyeliğine kadar görev yaptım.

Siyasette milli ve yerli düşünen ahlak ve maneviyatta önem veren ve yaşamaya çalışan bu uğurda bedelini ödeyen bir müslüman olarak, bugün dünya yarın ahret anlayışıyla sorularımı soracağım, aynı anlayışla cevap vereceğinize inanıyorum.

1-) Saadet partisinin il divan toplantılarında ve basına açık olarak yaptığınız konuşmalarda, Sayın Erdoğan’ı eleştirdiğiniz kadar, CHP ve HDP’nin liderlerini neden eleştirmiyorsunuz.

Zihniyet olarak, hangi parti liderlerine daha yakınsınız. Hiçbirine yakın değilseniz neden Milet ittifakı içinde yer aldınız? Hakkı üstün tutan bir anlayışın temsilcisi bir parti olarak, halkın karşısına tek başına çıkarak, toplum gönlünde taht kuracağınızı neden düşünemiyorsunuz? Millet ittifakı içinde yer almak dirsek teması içinde olmak ülkenin ve milletin hayrına ne gibi hizmetler yapacaksınız? AK partisi, işsizliğe yoksulluğa ve adaletsizliğe çare olmadığı eleştirisini yaparken,şikâyet ettiğiniz bu konuların hal edilmesini millet ittifakı içinde yer alarak hal edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

2-)Millet ittifakıyla iktidara geldiğinizde içkiyi, zinayı, kumarı,  her türlü ahlaksızlıkları kaldırabilecek misiniz?

Yaparız diyorsanız, birlikte hareket ettiğiniz CHP’ye bu hususlarda neden kanun teklifi verdiremiyorsunuz?

3-)Rahmetli Erbakan hocamızın projelerini anlatan ve kamuoyuna duyurduğu  “İKTİDARDA 1 YIL” kitabını açıp okudunuz mu?

Doğalgaz ve petrol boru hatları, hidrolik ve nükleer santraller, Osman gazı ve Çanakkale köprüsü,  oto yollar, boğaz geçişleri, hızlı tren, hava limanları, uluslararası serbest bölgeler, yerli helikopter, yerli tank, yerli füze, yerli savaş gemisi gibi ve benzeri projelerinden haberiniz var mı?   Bu projeleri hayata geçiren Sayın Erdoğan eleştirirken, dolaylı olarak rahmetli Erbakan hocayı eleştirdiğinizin farkında mısınız?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?