banner5

banner29

Muharrem İnce açıkladı: "1000 günde memleket hareketi"

Yeni parti iddialarıyla gündeme gelen ve CHP'de deprem etkisi meydana getiren Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısında konuşuyor. Konuşmasında "Ayrılsam bile partiyi kurtarmak için ayrılırım" diyen İnce başlattığı hareketin adını '1000 günde memleket hareketi' olarak açıkladı. İnce "4 Eylül'de Sivas'ta olacağız. Memleket hareketi başlatacağız" dedi.

Gündem 13.08.2020, 10:45 13.08.2020, 11:16
Muharrem İnce açıkladı: "1000 günde memleket hareketi"

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) kazan kaynıyor. Yeni Parti iddiaları ile siyaset kulislerini hareketlendiren Muharrem İnce Ankara'da basın toplantısı düzenliyor.

Yeni parti iddialarıyla ilgili konuşan İnce "Ayrılsam bile partiyi kurtarmak için ayrılırım" dedi. İnce başlattığı hareketin adını da "1000 günde memleket hareketi" olarak açıkladı.

İşte İnce'nin konuşmasından satır başları;

"Herkes konuştu. Bilen de bilmeyen de konuştu. Şimdi Muharrem İnce konuşacak.

Türkiye tarihinin en zor dönemini yaşıyor. 18 yıllık bir iktidar yeni sorunlar eklemiştir. Mühürsüz oy pusulalarıyla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sorunları büyütmüştür. Devlette kurum ve kurallar çökmüştür. TÜİK gibi MB gibi kurumların bağımsızlığı yok edilmiştir. Din ve vicdan arasındaki bağ koparılmıştır. Okul türleri arasındaki ayrımcılık eğitimin niteliğini düşürmüştür. Bu politikalar sonucu zengin toprakların yoksul çocukları haline geldik. Ülkemizde enerji sorunu değil, enerji yönetimi sorunu vardır. Dış politikada gel-gitler yaşayan, savunma sistemlerini kullanamayan, sorunlarını erteleyen bir ülke haline geldik. Mavi Vatan'da büyük bir zenginlik bulunmaktır. Bu hakları korumak partiler üstü bir konumla ele alınmalıdır. İşsizliği artıran, ekonomideki memnuniyeti buzdolabı satışına bağlayan bir Cumhurbaşkanı var. Türkiye'yi bu noktaya lider partileri getirmiştir. Hem lider, hem muhalefet sorunu vardır.

Bu kötü gidişten CHP de nasibini almıştır. CHP ön seçim artık yok. Kurultaylarımızda 5 dakika konuşabilmek için büyük mücadele vermek gerekiyor. Bugün kurultayda CHP Genel Başkanı bir konuşmacıyı dahi dinlememiştir. Kadın Kolları Kurulayı'na katılmamıştır. CHP, İçişleri Bakanlığı'na dilekçeyle kurulmuş bir parti değildir. O nedenle dilekçeyle ayrılınmaz. Ayrılsam bile partiyi kurtarmak için ayrılırım. Tıpkı Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki İstanbul'u kurtarmak için Ankara'ya gitmesi gibi.

Türkiye'nin sorunlarını ne tek adam iktidarı ne tek adam muhalefeti çözebilir. Türkiye seçeneksiz değildir. Ecevit'in yüzde 42'si mümkündür hatta yüzde 50+1 de mümkündür. Bizim başlattığımız hareket muhalefet hareketi değildir. Amacımız bir çıkış yolu göstermektir. Türkiye'nin barışmaya, üretmeye ve adil bölüşmeye ihtiyacı vardır.

Başlattığımız hareketin adı "1000 günde memleket hareketi"dir. Alanında uzman, kafa yoran kişilerden oluşmaktır. "Zafer" hazırlanmaktır. Hareketimizle zafere hazırlanıyoruz. Milletimizin isteklerini vizyonumuzla birlikte hareket edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde millet nasıl bizi finanse ettiyse yine edecektir.

4 Eylül'de Sivas'ta olacağız. Memleket hareketi başlatacağız. 1000 günde Memleket Hareketi'nin yol göstericisi Mustafa Kemal Atatürk olacaktır. Nerede olursak olalım gönlümüz her zaman Atatürk'tedir. Bu hareket aklı ve bilimi esas alacaktır.

AYRINTILAR GELİYOR...

Yorumlar (2)
isa bilgin 7 ay önce
dağ fare doğurdu chp den ince bir sinek vızıltısı çıktı. muharrem ince boş teneke gibi kaş guyndur ses çıktı sonuç sıfır bir halt olmaz. MÜMTAZ SOYSAL gibi vatansever adam lazım chp ye şu andakılerın hepsı menfaat peşınde kişisel çıkar peşinde.
tugo 7 ay önce
...CHP'de akıl ve bilimden henüz bir eser görmediğimize göre, daha plan aşamasında herhalde...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?