banner29

Mustafa İslamoğlu'ndan İsmailağa Cemaati'ne gönderme!

Dini konularda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Mustafa İslamoğlu, geçtiğimiz günlerde Fatih'te intihar eden 4 kardeş üzerinden İsmailağa Cemaati'ne üstü kapalı bir şekilde göndermede bulundu.

Gündem 08.11.2019, 16:06
Mustafa İslamoğlu'ndan İsmailağa Cemaati'ne gönderme!

Dikkat çeken açıklamalara imza atan ilahiyatçı-yazar Mustafa İslamoğlu, twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada İsmailağa Cemaati'ne göndermede bulundu.

İSMAİLAĞA CEMAATİ'Nİ SUÇLADI

Geçtiğimiz günlerde Fatih Molla Gürani Mahallesi'nde antideprasan kullanarak birlikte intihar eden 4 kardeş Türkiye gündemine oturmuş ve büyük bir infiale neden olmuştu. Kardeşlerin neden intihar ettiği konusunda net bir bilgi bulunamazken, intiharların maddi imkansızlıklardan dolayı gerçekleştiği öne sürüldü. Maddi imkansızlık açıklamalarında yola çıkan İslamoğlu, ''Bir tarikatın kurtarılmış bölgesi olarak bilinen bir İstanbul semtinde, 48-62 yaş aralığında dört kardeş girdikleri maddi krizden çıkamayarak intihar ediyor. Ve Allah, din deyince mangalda kül bırakmayanları bir daha iddiasından vuruyor. Hiçbirimiz masum değiliz.'' ifadelerini kullanarak İsmailağa Cemaati'ni suçladı.

MÜSLÜMANLARIN ARASINDAKİ İHTİLAF İSLAM'A ZARAR VERİYOR

Daha önce de birçok kez karşı karşıya gelen İsmailağa Cemaati ile Mustafa İslamoğlu büyük bir fikir ayrılığı yaşıyordu. Aralarındaki fikir ayrılığından dolayı yaşanan tartışmalar, sosyal medyada da büyük etki uyandırdı. Yaşanan tartışmalarla ilgili yapılan, ''Müslümanlar arasında yaşanan bu ihtilaf ve tartışma İslam'a zarar veriyor. Bugün İslam aleminin içine düştüğü durumun tam olarak özeti budur.'' yorumu dikkat çekti.

HaberVakti

Yorumlar (3)
tugo 2 yıl önce
reklamın iyisi kötüsü olmaz deyip, kendisini bir şey zannedecek...
tugo 2 yıl önce
...yorumun bu kadarına da şükür...ama sansürlenen bölümü bence daha isabetliydi...
Ayhan Gezer 2 yıl önce
Bu insanlar,bu toplumun içinde gibi gözükselerde,aslında kendi toplumlarını ,siyasi erkin sayesinde kendilerine kurmuşlar.Tüm ceremelerinide millete yüklemiş yiyip içiyorlar.haram zıkkım olsun.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?