banner29

O ülkede çeteye sızan Türk, mafyayı çökertti

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Türklerden gelen yoğun şikayetler üzerine büyük bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyonun Türk turistleri hedef alan, fuhuş, kumar ve uyuşturucu şebekelerine yönelik olduğu ve 25 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Özel bir istihbarat ekibinin düzenlediği operasyonda görev alan Ahmet Yarım isimli Türk genci, kilit bir rol oynadı.

Gündem 08.06.2020, 16:57
O ülkede çeteye sızan Türk, mafyayı çökertti

Superhaber'den Mevlüt Yüksel'in haberine göre, Kiev Belediye Başkanı Vitali Klicko’nun talimatı ile Kiev Muhafızları Birimi, Türk düşmanı olan ya da Türk turistleri hedef alan, fuhuş, kumar ve uyuşturucu şebekelere operasyon gerçekleştirdi.

Türk iş adamlarının son yıllarda en çok iş yaptığı, turistik olarak ziyaret ettiği ülke olan Ukrayna’da, çok sayıda kişinin soyulduğu ve dolandırıldığı şikayetleri son dönemde ayyuka çıktı.

TÜRKLER İÇİN FUHUŞ, KUMAR VE UYUŞTURUCU ÇETELERİ OLUŞMUŞ!

Kiev’de özellikle gece kulüplerinde organize oldukları öğrenilen, fuhuş, kumar ve uyuşturucu çetelerinin, Türkler için özel bayan elemanlardan kurulu çete kurdukları ifade edildi.

Türkçe konuşmayı bilen, güzel ve seksi bayanların, havalimanı, restaurantlar, AVM’ler ve gece kulüplerinde, gelen Türkleri çeşitli yollarla kandırdıkları iddia ediliyordu.

Yine bu çete üyelerinin, Türklerin yemek ve içeceklerine ilaç koyarak soydukları, elbiselerinin ceplerine de uyuşturucu koyarak, polise bildirmekle tehdit ettikleri ve para aldıkları polise ihbar edilmişti.

SUÇ ÇETELERİN İÇİNE GİREN TÜRK MAFYAYI ÇÖKERTTİ!

SuperHaber’in yaptığı araştırmada, Türklere yönelik oluşturulan mafya gruplarının içine, Kiev’de yaşayan Ahmet Yarım adlı Türk genci sızdı.

Tam 2 yıl boyunca şebeke üyelerini ve ilgi alanlarını Kiev Şehir Muhafızları ile Ukrayna istihbarat birimine detaylı olarak anlattı. Tüm bilgi, belge ve fotoğraflar elde edilince de operasyon başladı.

Kiev’de tam 5 saat süren operasyonun detaylarına SuperHaber ulaştı. İşte operasyonun detayları:

Operasyon esnasında çete üyesi olan, 'vatansız' olarak bilinen, kimliksiz ve kayıtsız kişiler tamamen etkisiz hale getirildi ve sorgu için Kiev Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

- “Vatansızlar” şebekesinin faaliyetleri; kadın ve erkek ayırt etmeksizin Türk insanları ile diyaloğa geçip, güzel vakitler geçirtmek vaadleri ile eğlenirken, içeceklerinin içene bayıltıcı madde içeren maddeler koyduktan sonra çeşitli fotoğraflar çekip şantaj ve soygun yapmak.

- Duygusal Türk insanları ile evlilik vaadinde bulunarak, evlenip ve daha sonra boşanıp şantajlar ile para koparmak.

- Tarihi yerler, kilise ve meydanları gezen, Türk insanlarını sessiz yerlere davet ederek gasp etmek.

- Türklerin kaldığı evlere izinsiz giderek, değerli eşyaları çalmak.

- Hedef alınan Türkler ile sıkı arkadaşlık bağı kurarak, çeşitli hasta senaryoları ile para istemek. Şebeke üyelerinin embiyette suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

“UKRAYNA’DA SUÇ ÇETELERİ ARTIK TÜRKLERİ SOYAMAYACAK!”

Kendisine, ”Türk Dedektif“ adını veren Ahmet Yarım, SuperHaber’e konuşmasının devamında, ”Türkleri soyan ve kan kusturanları yakalayan, Kiev Emniyet birimlerine, Kiev Şehir Muhafızlarına, Ukrayna istihbarat birimlerine teşekkür ediyorum. Ukrayna ve Başkent Kiev yöneticileri Türk halkını devamlı ülkelerinde görmek istediklerini belirtti. Bu operasyonlarının asıl amacı, daha güvenli kardeşlik bağlarını geliştirmek ve Ukrayna halkının Türk halkına vermiş olduğu değerdir. Özellikle Türk insanını hedef alan, bu alçak şebeke bu gece çökertildi. Artık hiç bir suç şebekesi, Ukrayna’da Türkleri soyamayacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Mesut 3 ay önce
Bu yalan ve asılsız haberleri yapmaktan utanmıyormusunuz, gereği yapılır unutmayın...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?