banner30

banner29

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk açıkladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bizim için mayıs haziran ayları çok önemli. Gidişata bağlı olarak Bilim Kurulu'nun önerilerine bağlı olarak mayıs haziran aylarını değerlendirmek bizim için kritik. Bizim için hem mayıs haziran hem eylül ekim çok önemli." dedi.

Gündem 23.04.2020, 11:48
Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk açıkladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"EBA TV'de özel bir yayın var"

EBA TBV'yi sabah ziyaret ettim. Daha sonra 1. Meclis'e gittim. Oradaki törenlere katıldım. EBA TV'de özel bir yayın var. Gün boyu sürecek. Şarkılar oyunlar, gösteriler var. Filmler ve animasyonlar var. Farklı kişilerden farklı mesajlar var. Öğleden sonra 14.00'e kadar sürecek.

"Sınırlı sayıda da olsa bu yazdığım kitap basılacak"

Hayatım sınıflarda geçti. Onların neler istediklerini bilirim. Sınırlı sayıda da olsa bu yazdığım kitap basılacak.

"Okulların önemini bir kez daha gördük"

Bu zamanlar zor ve dikkate değer zamanlar. Biz bu zamanları güzel anılarla mı geçireceğiz, ciddi sorunlar, travmalarla geçen bir süreç mi olacak? İşleri zor ailelerin farkıdanyız. Çocuklar hareket ister, enerji ister. Okulların önemini bir kez daha gördük. Okul sadece ders değildir. Okul arkadaşlıktır, sosyalliktir.

"Zengin içerikler hazırladık"

Rehberler hazırladık. Zengin içerikler hazırladık. Oyun oynamak çok önemli. Çocukların fiziksel olarak hareket ettiklerinden emin olmamız çok önemli. Duygu, hareket ve düşüncenin dengeli olarak yaşanması için binlerce öneride bulunduk. Etkinlik hazırladık.

"Mayıs ve haziran ayları bizim için çok önemli"

Afaki tartışmalara girmek doğru değil. Mayıs ve haziran ayları bizim için çok önemli. Dünyadaki ve Türkiye'deki durum çok önemli bizim için. Gidişatı değerlendirmek çok önemli bizim için. Temmuz ve ağustos aylarının tatil için önemsediğimiz aylardır. Ağırlıklı olarak mayıs ve haziran ayını önemsiyoruz. Bu olmazsa eylül ve ekim kritik. Manşet çıkarmaya zorlamamak gerekir. Cumhurbaşkanımız liderliğinde süreci değerlendireceğiz.

Yaz aylarının öğrenci ve aileler için oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Telafi eğitimi için bu yaz ayları uygun değil.

LGS sınavı nasıl olacak?

LGS ile ilgili kısa süre içerisinde ayrıntılı bilgiler paylaşacağız. Merak etmesin aileler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?