Oltaya din takarak Müslüman avlamak

Spor Toto parası, Milli Piyango, kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığıyla rüşvet gibi konulara değinen yazar Abdurrahman Dilipak, son günlerde tartışılan Spor Toto parası ile İmam Hatip açma konusundan yola çıkarak, aslında aynı hassasiyetin bir çok başka durumlar için de gösterilmesi gerektiğini kaleme aldı

Oltaya din takarak Müslüman avlamak

Spor Toto parası, Milli Piyango, kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığıyla rüşvet gibi konulara değinen yazar Abdurrahman Dilipak, son günlerde tartışılan Spor Toto parası ile İmam Hatip açma konusundan yola çıkarak, aslında aynı hassasiyetin bir çok başka durumlar için de gösterilmesi gerektiğini kaleme aldı...

İşte Abdurrahman Dilipak'ın yazısı;

Münafık; kâfirden eşeddir. İnsanları Allah’la aldatan, dindar görünen bir dinsizdir o.

Biliyoruz, “Bir hırsız bir bağdan bir bostan çalar, ama rüşvet alan biri bir bostan karşılığı bir bağı satar.”

Haram yiyen, yediği haramı gizlemek için namaz kılarak, hacca giderek, hayır yapar gibi gözükerek, günahlarını azaltmaz. Aksine artırırlar. Onların kıldıkları namaz namaz değil, hac hac değil, hayırları hayır değil. Kem alat ile kemalat olmaz!

Vergilendirilmiş kazanç kutsaldı değil mi? (Haşa) Matild hanımın fuhuş sektöründen kazandığı parayı ne yapacağız bu durumda. “Seküler kutsal”lar icad ediyoruz görüldüğü gibi! Tek seküler kutsal da bu değil. Matild hanıma “iffet ödülü” versek nasıl olur, hani şu vergi rekortmenimiz, bizim “kutsal fahişe”mize!? Haşa, bizde böyle şey olmaz, ama Hristiyanlıkta “Kutsal Fahişe”lik var. Fahişe tevbe eder ve bütün varlığını kiliseye bağışlar, daha sonra da rahibe hayatı yaşamaya söz verirse, kilise onun günahını çıkartır ve ömür boyu bakma garantisi verir. O da kutsal fahişe olur.

Yahudilerin de günah keçisi var, günahkârların günahını keçiye yükleyip yakıyor ya da uçurumdan aşağı atıyorlar. Bizim günahkârlar hacca gidip-gelince günah defterini sildirdiklerini düşünürler, hem de aynı yola devam ettikleri halde. Ne olacak ki, bir sene sonra yine gider, yine sildirirler. (Tevbe estağfurullah). Bu tür ucuz çözümler olduktan sonra kimi tutabilirsiniz ki, bir CHP/HDP’linin, Antep’te CHP Belediye Başkanının Gaziantep’te kurban keserek genelev açması gibi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5