banner29

Ömer Bin Abdülaziz'in türbesini yağmalayan Esed generali, Mehmetçik eliyle öldürüldü

İslam'ın 5. Halifesi Ömer Bin Abdülaziz'in mezarına yağmalama emri veren Esed Generali Ramazan Yusuf, Mehmetçiğin düzenlediği operasyonla öldürüldü.

Gündem 01.03.2020, 11:51 01.03.2020, 12:11
Ömer Bin Abdülaziz'in türbesini yağmalayan Esed generali, Mehmetçik eliyle öldürüldü

Esed Rejimi ve destekçilerinin 2020 yılı Ocak ayı sonunda ele geçirdiği Deyr Şarki köyünde bulunan İslam'ın 5. Halifesi Ömer Bin Andulaziz'e ait mezarı önce yağmaladı sonra yaktı. Bölgeye ilk giren kuvvetlere 'Halife Ömer bin Abdulaziz'in mezarını yakın' emrini verenin 9. Tümen Komutanı Tümgeneral Ramazan Yusuf olduğu açıklanmıştı. Mezar ve türbenin önce yağmalanıp sonra yakılmasından hemen sonra köye gelen Esed Generali, Şii milisler ve rejim askerleri ile zafer kutlaması gerçekleştirdi. Tümgeneral Ramazan Yusuf, yakılan türbenin önünde birde zafer pozu vererek bunun rejim medyasında yayınlanmasını istemişti.

TSK FÜZESİ İLE İNFAZ EDİLDİ

Esed Rejimin Maaret el Numan saldırılarını yöneten Hama Askeri Emniyet Komitesi Başkanı - 9. Tümen Komutanı Tümgeneral Ramazan Yusuf 28 Şubat gecesi Hama'da vurulan rejim karargahında etkisiz hale getirildi. Rejim kaynakları Tümgeneral Yusuf Ramazan'ın öldürüldüğünü doğruladı. İdlib'te savaşan muhalif gruplar Ömer Bin Abdulaiziz'in kabrini yaktıran generalin ölümünü telsiz anonsları ile kutladı.

Yorumlar (1)
Ahmet YAHYA 1 yıl önce
Rabbimize sonsuz şükürler.Darısı diğerlerinin başına
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?