banner30

banner29

Orkid kendini böyle savundu! Türkiye'yi hedef alan reklam...

Türkiye'yi hedef alan reklam filmiyle gündeme oturan Amerikan menşeili Orkid, kendini savundu. Orkid'in yayınladığı reklam filminin, dünyada Türkiye'ye karşı yürütülen operasyonun bir parçası olduğu yönündeki şüpheler halen daha giderilmedi.

Gündem 28.10.2019, 15:50

Amerikan menşeili Orkid, yayınladığı reklam filmiyle Türkiye'ye karşı olumsuz bir algı operasyonu oluşturmaya çalıştı. Gerçekdışı söylemler üzerinden hazırlanan reklam filmi, kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti. Tepkiler üzerine Orkid'den bir açıklama geldi.

ORKİD, TÜRKİYE KARŞITI OPERASYONUN BİR PARÇASI MI?

Türkiye’de kadın cinayetlerinin çok fazla olduğu algısı oluşturmaya çalışan Orkid, “Utanç Paketleri” ismini verdiği reklâm filminde Türkiye'nin güvenli bir yer olmadığı mesajı vererek kara propaganda yapmıştı. Türkiye piyasasına da hitap eden Orkid'in böyle bir reklama imza atmasının arkasında küresel güçlerin de olabileceği söylendi. Son yıllarda her alanda Türkiye'ye karşı yürütülen operasyonlar halkasının bir parçası olduğu da belirtildi.

ORKİD KENDİNİ SAVUNDU

Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Orkid, satışlarda yaşanabilecek düşüşün önüne geçmek için bir açıklamada bulundu. 

Söz konusu açıklamada;

''Türkiye'de Orkid markası için tasarlanan mağaza ici kampanyası, Türkiye'de ve dünyada kadınların yaşadığı damgalanma, ekonomik kisitlar nedeniyle hijyenik pede erişememe ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet de dahil olmak Gzere bazı ciddi sorunlara işık tutmak amacı taşıyordu. Bu sorunlar nadiren tartışılıyor, genellikle utanç duygusuna dönüşüyor ve genç kızlar, kadınlar ve aileleri için hayat boyu karsi: karsiya kalacakları konuları oluşturuyor.

Fikrin uygulanmasında niyetimizi tam olarak yansıtmadığını görüyoruz ve herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olduysa bundan dolayı da üzgünüz. Ancak söz konusu video, bir yaratıcı endüstri etkinliği için özel olarak, yerel ajansımız tarafından mağaza içi kampanyamızı anlatmak amacıyla, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan bir başvuru filmiydi.

Orkid, olumlu yönde gelişmeye katkida bulunabilmek için firsatları değerlendirmek amacıyla çalışan ve bu amaç doğrultusunda da 2018 yılında Türkiye'de ekonomik kısıtlar nedeniyle pede erişemeyen kiz çocuklarının eğitimlerine devam edebilmelerine destek olabilmek için 4 milyondan fazla ped bagısı yapmış bir markadır.''

ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?