banner29

Rize'de kaybolan 6 kişiye ulaşıldı!

Rize'de cuma günü Küçükçayı Başmeşe mevkiinde vadiye girerek kaybolan biri çocuk olmak üzere toplam 6 kişiye ulaşıldı.

Gündem 02.09.2019, 00:17
Rize'de kaybolan 6 kişiye ulaşıldı!

Rize'de aralarında 12 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 6 kişilik grup, Handüzü Yaylası'na gitmek için çıktıkları yolda kayboldu. 40 saat süren aramalarda 6 kişinin sağ salim bulunduğu açıklandı.

Rize'nin Güneysu ilçesinde, kamp için çıktıkları, 1800 rakımlı Handüzü Yaylası'nda kaybolan, 1'i çocuk 6 kişiye, 40 saat sonra ulaşıldı. Rize Valisi Kemal Çeber, gruba ulaşıldığını belirterek "Kaybolan ve kendilerinden haber alınamayan biri çocuk olmak üzere toplam 6 kişiye AFAD Müdürlüğü koordinesinde yürütülen arama kurtarma çalışmaları sonucu ulaşılmış olup, 6 vatandaşımızın da sağlık durumları iyidir" dedi.Kayıp 6 kişi arama kurtarma ekiplerince Handüzü Yaylası'na getiriliyor.

Kaybolanların 30 Ağustos'ta bölgeye geldikleri, dün mahsur kalmalarının ardından yardım talebinde bulundukları öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Rize'de sağanak nedeniyle mahsur kaldıkları yaylada kaybolan 6 kişinin bulunması için başlatılan çalışmalar iki gün sürdü. İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Şakir Kurk başkanlığında arama kurtarma ekipleri, Salarha Jandarma Komutanlığında yaptıkları toplantının ardından sabahın erken saatlerinde Paşaçukuru Deresi ile Handüzü Yaylası'nda aynı anda arama faaliyeti başlattı.

ARAMA ÇALIŞMALARINA 60 KİŞİLİK GRUP EŞLİK ETTİ

Çalışmaya, AFAD, jandarma, arama kurtarma, itfaiye ekipleri ve kaybolan kişilerin yakınları da dahil olmak üzere 60 kişilik grup eşlik etti. Yaklaşık 8 kilometrelik parkurda arama gerçekleştirdi.

6 KİŞİDEN 1'İ ÇOCUK

Dün akşam saatlerinde vatandaşların kamp yaptığı bölgede izlerine rastlanılırken, grup içerisinde 12 yaşında da bir çocuğun bulunduğu belirlendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?