banner30

banner29

Sakarya depremi Marmara depreminin habercisi mi?

Sakarya Hendek'te 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi. Jeofizik uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, depremin, beklenen büyük Marmara depremi ile ilgili olup olmadığı sorusunu yanıtladı

Gündem 02.06.2019, 22:46
Sakarya depremi Marmara depreminin habercisi mi?

Jeofizik uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, bugün Sakarya'nın Hendek ilçesinde kaydedilen depremin olası Marmara depremi için yer, büyüklük ve oluşum karakteri açısından öncü olmadığını söyledi.

Depremi değerlendiren Dr. Gündoğdu, bu sarsıntının Düzce ve Gölcük depremlerinden sonra bölgede oluşan Olağan depremlerden biri olduğunu belirterek, "Bugünkü deprem normal bir olay. Ancak, bölgede daha önceki depremleri yaşayan halk doğal olarak korkup ev veya bulundukları binalardan kaçmışlar. Kısa süre sonra evlerine dönmüşlerdir.

 "KARAKTERİ AÇISINDAN ÖNCÜ DEĞİL"

Bu bir öncü deprem niteliğinde değil. Öncü deprem daha küçük depremlerin arkasından gelir. Bir seri yapması lazım. O nedenle bölgedeki depremlerden biri olarak değerlendiriyoruz. 4.6 veya 4.7 büyüklüğündeki bu deprem, olası Marmara depremi için hem yer, hem büyüklük hem de oluşum karakteri açısından öncü değil." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?