banner30

banner29

Şehirler arası seyahat yasağına VIP delik!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, VIP araç kiralama şirketlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan şehirler arası seyahat yasağını delmenin bir yolunu bulduğunu söyledi.

Gündem 26.05.2020, 13:05
Şehirler arası seyahat yasağına VIP delik!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, 'Şehirler arası yasağa VIP araçlı çözüm' başlığıyla yayımlanan yazısında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

''KİMSENİN AKLINA GELEBİLECEK ŞEYLER DEĞİL BUNLAR''

Bu görüşmede Aras'a “Nasıl Bodrum, tatilcilerin sayısı arttı mı?” diye sorduğunu belirten Sarıkaya, yazısına şöyle devam etti:

"Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın aktardığına göre özel kiralama, VIP yolcu taşıma hizmeti veren bazı şirketlerin araçlarına kentte sıklıkla rastlanır olmuş. Aras, bir de İstanbul’dan bazı kişilerin yazlıklarında kalmak üzere ilçesine geldiklerini görünce sorup soruşturmuş.

Karşısında bayramda Bodrum’a akın olmasının gerisindeki nedeni öğrenmiş. 'Kimsenin aklına gelebilecek şeyler değil bunlar' diye başladı, devamını getirdi:

'İstanbul’dan gelenlerden duyduk; madem VIP araç kiralama şirketleri kendileri ile seyahat edilmesi halinde seyahat yasağını delip izin belgesi almanın yolunu bulmuşlar. VIP araç kiralama şirketlerine gideceği yerin adresi, TC kimlik numarası ve bilgilerini gönderiyorlarmış. Şirket de seyahat serbestisi için gereken izinleri aldıktan sonra İstanbul’dan kapılarının önünden müşteriyi alıp, Bodrum’a kadar getiriyormuş. Çoğu bu yolla gelmiş. Bazıları da izin verme yetkisine haiz tanıdık bildik makam sahiplerinden edinmiş.'

Bir zamanlar İstanbul’da çakar lambalı araçlar gibi, şimdi de anlaşılıyor ki çakar izinli VIP’ler çıkmış."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?