banner29

Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlandı

Eski bakanlardan Şevket Kazan, dün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. Kazan için düzenlenen törene siyaset dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Gündem 10.03.2020, 19:51
Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlandı

Milli görüşün önemli isimlerinden ve Adalet eski Bakanı olan Şevket Kazan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

Saadet Partisi'nden dün akşam yapılan açıklamada, Kazan'ın çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.

Kazan için ikindi namazına mütakip Ankara, Hacı Bayram Veli Camisi'nde cenaze namazı kılındı.SİYASİLERİ BULUŞTURAN CENAZE

Cenaze namazına Türk siyasetinin önemli simaları katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM eski Başkanı ve YİK üyesi Bülent Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül,  Büyük Birlik Partisi Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve çok sayıda siyasi isim katıldı. 

Kazan'ın cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçen yıl kasım ayında Kazan'ı tedavi gördüğü özel hastanede ziyaret etmişti.

ŞEVKAT KAZAN KİMDİR?

Şevket Kazan, 1933 yılında Sakarya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1971'de mezun olan Kazan, aynı yıl Necmettin Erbakan'ın kurduğu Milli Nizam Partisi'ne katıldı.

Milli Selamet Partisinden (MSP) 1973'te Kocaeli milletvekili seçilen Kazan, CHP ile MSP koalisyonunda 26 Ocak 1974'te kurulan 37'nci hükümette Adalet Bakanlığı yaptı.

Kazan, Süleyman Demirel'in Başbakanlığındaki 39'uncu hükümette 1976-1977 yıllarında Çalışma Bakanı olarak görev aldı. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra 1 yıl tutuklu kalan Kazan, 1985'te beraat etti.

Refah Partisinden 1991'de milletvekili seçilen Kazan, 1996'da kurulan 54'üncü hükümette (Refahyol) Adalet Bakanlığı görevini yürüttü. 

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Dostluğ Güzel Duyğudu Bir Adımlayan İnsanlar Hep Sevgiyle Yoluna Davam Etsin Düşmenle Dostluğ Etmek Zor Deyil Dost Düşmen Olması Çok Kötü Hayatda Ölüm Var Bir Gün Hepimiz Torpağa Gedeçeyik Yerimiz Melum Rabbim Dünyadan Köçen Bütün İnsanlara Rehmet Etsin Mekanları Çennet Olsun Erdoğanla Karşılaşan Dostlar Ölümü Yok Koltuğu Hep Düşünüler
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?