banner30

banner29

Skandal amaç cinsiyetsiz toplum! İlk adım Türkiye

Türkiye’de devreye alınan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’nin, (TCE) dünyada hızla yayılan ‘Cinsiyetsizleştirme’ furyasının ilk adımı olduğu ortaya çıktı. TCE projesinin kabul gördüğü ve yaygınlaştırıldığı ülkelerde daha sonraki adımın, kız ve erkek olarak kesin sınırlarla birbirinden ayrılmış iki cinsiyeti ‘tek tipleştirmek’ için harekete geçmek olduğu belirlendi.

Gündem 16.01.2020, 12:38
Skandal amaç cinsiyetsiz toplum! İlk adım Türkiye

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’nin, aile mefhumunu topyekûn bitirecek olan cinsiyetsizleştirme projesine kapı araladığı ortaya çıktı. Toplumları ifsadın ilk adımı olan TCE projesini uygulayan ülkelerde bir sonraki eylemin cinsiyetsizleştirmek için harekete geçmek olduğu belirlendi. İnsan türünün tek tipleştirilmesi ve cinsiyet kavramının ortadan kaldırılması anlamına gelen cinsiyetsizleştirme eyleminin TCE kılıfıyla Müslüman ülkelere empoze edildiği bildirildi. İfsad projesini kendi ülkelerinde yoğun bir şekilde uygulayan İsveç’te ‘cinsiyetsiz’ anaokullarının açılması, Güney Kore’de ise BTS ismiyle cinsiyet kavramını reddeden müzik gruplarının türemesi tehlikeyi gözler önüne seriyor. 

AMAÇ CİNSİYETSİZ TOPLUM

Psikoterapist Adnan Kalkan, TCE projesinin cinsiyetsizliğe zemin hazırladığını kaydederek, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile başlayan süreç, erkek erkeğe, kadın kadına evliliklere evrilmiş sonunda da cinsiyetsizleştirme aşamasına gelmiştir. TCE furyasının dayandığı son nokta hiçbir cinsiyet özelliği taşımayan bir neslin türemesidir. Medya da bu değirmene büyük su taşımıştır. Devlet bu tehlikeye karşı önlem almalıdır” ifadelerini kullandı. Toplumsal rollerin, TCE projesiyle değersizleştiğini belirten Kalkan, “Kadın, erkek ortak tuvaletler, kadın kadına ve erkek erkeğe evlenmeler hem bu sürecin meydana getirdiği çözülmelerdi. Toplumlar, cinsiyetsizliğe alıştırıldı. Evliliklere darbe vurmak bir numaralı amaçtı. İnsanlığa vurulmak istenen bu darbeye karşı devletler çok uyanık olmalı. Özellikle bizim devletimiz gerekli her türlü tedbiri almalıdır” şeklinde konuştu.

İYİ NİYET MASKESİNE DİKKAT

Eğitimci yazar Ercan Çifci, “Toplumsal cinsiyet meselesi kadın ve erkek eşitliği, kadına şiddeti önleme, adil iş bölümü gibi popülerleşmiş mevzuların çözülmeye gayret edildiği akademik bir proje değil, aksine toplumu binlerce yıl toparlanamayacak derecede sarsacak antropolojik, biyolojik ve sosyolojik bir mühendislik tezidir. Bu proje insanın biyolojik cinsiyete dayalı hayatının hacklenmesidir” dedi. TCE projesinin büyük tehlikelere kapı araladığını kaydeden Çifci, “Özgür yaşam, cinsiyet eşitliği gibi masumane bir dil kullanan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği savunucuları sinema, gazete, dergi gibi ana akım medyayı kullandıkları gibi Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi sosyal medyayı da kullanmakla beraber sırf bu proje için özel sanatçılar, müzisyenler, yazar ve aktörler yetiştirerek milletin önüne çıkarırlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Metin Karaca 1 yıl önce
BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE ‘TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ
HAREKET’ LANSMANI GERÇEKLEŞTİ

Bahçeşehir Koleji Edirne Kampusu ‘Toplumsal cinsiyet eşitliği Hareketi’ne dikkat çekmek için okul
öğrencileri tarafından hazırlanan çalışmanın lansmanı gerçekleştirildi.
‘Toplumsal cinsiyet eşitliği hareketi’ farkındalık çalışmasında Bahçeşehir Koleji öğrencileri,cinsiyet
eşitsizliğine bağlı olarak okulda ve topluma mal olmuş kişilerle yapmış oldukları röportajları,kadına
yönelik şiddeti anlatan kısa film gösterileri ile anlatılar. Programa katılan Belediye Başkanı Recep
Gürkan, Toplumsal cinsiyet eşitliği hareketi sorunu olduğunu görmüş çocuklarımız, değişimi
yakalayacakları dönemde buna başlamışlar. Hangi sorun olursa olsun,onu çözmek istiyorsak onun
farkında olmamız gerekiyor” dedi.
‘Toplumsal cinsiyet eşitliği hareketi’ lansmanına,Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,
Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Boztürk, Edirne Bahçeşehir Koleji Lise Müdürü Aysun
Yiğitsoy,Edirnespor Başkanı Savaş Üner veliler ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan“herkes kadın erkekten öte insanca
davranışlar gösterse bu konuda hiç sorun kalmayacak. Edirne veya Türkiye özelinden konuya
baktığımız; her yıl gittikçe yükselen bir vahşet var. Gittikçe yükselen bir kontrolsüzlük, şiddet var.
Ne yapacağız. Değişmeyen tek şey değişimdir. Bazı şeyleri değiştirmek için bu noktadan başlamak
gerekiyor. Öğrencilerimiz evlatlarımız değişimi yakalayacakları dönemde buna başladılar. Hangi
sorun olursa olsun,onu çözmek istiyorsak onun farkında olmamız gerekiyor. Toplumsal cinsiyet
eşitliği hareketi sorunu olduğunu görmüş çocuklarımız. Türkiye’nin gelenek ve görenekleri var bu
yüzden biz zor bir ülkeyiz. Hem batı,hem de doğu geleneklerine sahibiz zaman zaman ikisinin
arasında sıkıştığımız dönemler oluyor. Yaşamımızın merkezine insan olmayı koyarsak sorunları
daha çabuk çözeceğiz. Tabiî ki farklılıklarımız var erkek-kadın olarak ama önemli olan insan olmayı
başarmak”dedi.
Metin Karaca 1 yıl önce
EDİRNE BELEDİYESİ, EŞCİNSEL ÇALIŞMA GRUBUNUN NERESİNDE?

Edirne’de son aylarda kamuoyuna çok yansımayan ama belli siyasi grupların ve STK ların davet edildiği eşcinsel toplantıları yapılıyor.! Edirne EŞCİNSEL ÇALIŞMA GRUBU, nun Edirne Belediyesi üst düzey yöneticileriyle çeşitli görüşmeler yaparak eşcinsel örgütlenmelerine destek arayışları sürdürdüğü artık bilinen bir gerçektir.( Bkz.Linkler)

Öte yandan, CHP li Beşiktaş Belediye Başkanı Danışmanı Sedef Çakmak ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın, açık kimlikli eşcinsel olarak bu konuma gelen ilk isimler olduğu göz önüne alınıldığında… Edirne Eşcinsel Çalışma Grubunun Edirne Belediye Başkanlığından ne gibi talepleri olduğu ve belediyemizin bu talepler karşısında alacağı tavrın ne olacağı konusu bu gün için henüz muallakta!?

Kıssadan hisse: Bu sürecin sonunda Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yeni danışmanı eşcinsel kimlikli bir Edirneli Eşcinsel aktivist mi olacak?

EŞCİNSEL TOPLANTILARININ ÜNİSİTE ÖĞRENCİ YURDUNDA YAPILMASI NE KADAR DOĞRUDUR?

Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu, 27 Aralık Cumartesi günü eşcinsellere ilişkin “Sıkça Sorulan Sorular” atölyesini, Edirne ÜNİSİTE “üniversiteli yaşam merkezi”nde düzenledi. Üniversite öğrencilerinin kaldığı özel yurtta eşcinsel derneklerinin toplantı yapması ne kadar doğrudur? ÜNİSİTE’de kalan öğrencilerin ailelerinin bu toplantıdan haberleri var mıdır?


Kıssadan hisse: Varın bu hisseyi de siz çıkartın...

EDİRNE KÜRT HAREKETİNE BUNDAN BÖYLE EŞCİNSELLER Mİ YÖN VERECEK?

Eşcinsel aktivisti Hasan Atik Edirne HDP İl yönetimine; Müzeyyen Araç ise merkez ilçe eş başkanlığına seçildi.

Kıssadan hisse: HDP Edirne Teşkilatında Eş Başkan Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu üyesi; HDP Edirne Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu üyesi…Eeee Edirne Kürt Hareketine, artık eşcinseller mi yön verecek desek yalan mı olur!?


DİSK İN SENDİKACILIKTA GELDİĞİ SON NOKTA; EŞCİNSEL HAKLARI…

Edirne Eşcinsel çocukları olan ailelerin hikâyelerini anlatan “Benim Çocuğum” filmi Edirne’de seyirciyle buluştu. Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu ve Tıp Öğrencileri Kolu’nun (TÖK) ev sahipliğinde yapılan etkinliğe ilgi büyüktü.

DİSK toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar salona sığmakta zorlandı.

Kıssadan hisse: DİSK sendikası çağdaşlaştırdığı işçi haklarından sonra(!) artık eşcinsel haklarına mı el atıyor? Bu durumda, DİSK Sendikacılığın geldiği son noktayı nasıl tarif etmeliyiz?
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?