banner29

Şok gelişme! Meral Akşener, Osman Kavala ile akraba çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Osman Kavala ile akraba olduğu ortaya çıktı.

Gündem 21.02.2020, 16:21 21.02.2020, 16:43

 Akşener'in bir düğünde Kavala için kullandığı 'En mülayim kuzenimiz' ifadeleri sosyal medyada geniş yankı buldu.

15 Temmuz darbe girişiminde rolü olduğu gerekçesiyle cezaevinde tutuklu bulunan Osman Kavala'nın ilginç bir bağlantısı ortaya çıktı.

''EN MÜLAYİM KUZENİMİZDİR''

9 Eylül 2013'te Aydan Bozok ve Burak Bölükbaşı'nın nikah törenine katılan İyi Parti lideri Meral Akşener'in, hemen yanındaki Osman Kavala için “En mülayim kuzenimizdir” dediği görülüyor.

Daha önce Kavala, kendisine sorulan bu akrabalık ilişkisi için “Teyze çocukları değiliz ama ortak kuzenlerimiz var” demişti.

Milliyet Gazetesi'nin o dönem yapığı haberde de şu ifadeler kullanılmış: “Bodrum Belediyesi Evlendirme Memuru Sibel Kayhan’ın kıydığı nikâhta damadın şahitliğini, baba Enis Bölükbaşı’nın kuzeni olan TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Osman Kavala ve İdris Bölükbaşı yaptı.”

'ÜÇ KUZEN DAMADIN ŞAHİTLİĞİNİ YAPIYORUZ'

Görüntülerde nikâh kıyıldıktan sonra Memur Kayhan, evlilik cüzdanını Meral Akşener’in vermesini istiyor. Akşener, öncelikle çifte mutluluklar dileyip, “Üç kuzen olarak damadın şahitliğini yapıyoruz. En mülayim kuzenimiz Osman Kavala. Ben de damadın babasının anne tarafından kuzeniyim. Bu durumda politikacı bir görümceniz oldu” ifadelerini kullanıyor.

Kavala ve Akşener'in hangi aralıklarla görüştüğü, darbe gecesi irtibata geçip geçmedikleri ise bilinmiyor.

Kaynak: SuperHaber

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
Maralın Akrabası Olduğuna Şaşırmadım Çebheninde Akrabası Ola Biler Zaten Türk Halkında Millete Zarar Verenler Onlar 15 Temmuz Türk Halkın Kalbin Yaraladı 15 Temmuz Azeri Halkın 20 Yanvarın Benzedi Tanklar Günahsız İnsanların Üzerine Yürüyürdü 15 Temmuz Amerkanın Oyunu İdi Türk Halkın Parçalamağ Onun Küvvesin Yok Etmek İstedi Çebhe Ona Destek İdi Düşmenler Kılınçlaroğlun Yanından Rahatça Keçib Getdiler Erdoğan İse Göyde Saatlarla Kaldı Çok Kerib Çebhe İyi Erdoğan Kötü Olduğun Söyleyiler Bu Gün Haberlerde Kılınçın Sözleri İnsanı Üzdü Yene Ne Planı Var İnsanlara Mesag Yoladı Bizi Güzel Şeyler Bekleyir Belediye Seçkilerinde İmamoğlu Her Şey Güzel Olaçağ Dedi Çebhede Bu Gün Bunları Söyledi Umarım Kardaşları Babaçanla Davudoğlu Gülle Yeni Planları Var Çebhenin Yalanları Çok Savaş Davam Edir Söyleyir Anlamıram Savaş Bitip Çebhede Savaş Başlayıp Koltuğ Savaşı İnsanın İç Ve Dış Düşmenleri Olması Çok Kötü Dış Düşmenleri Anlamağ Olur İç Düşmenleri Anlamağ Zor Onlarla Bir Yürüyürsen Arkandan Pusatla Vurular
Tuğrul 1 yıl önce
Bu meralin ne derece güvenilmez birisi olduğunu şimdi görüyormusunuz. 15 Temmuz kalkışmasında boşa konuşmadığı şimdi daha iyi anlaşılıyor.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?