banner30

banner29

Sosyal medyada yaygara çıkarmışlardı! Ömer Çelik'ten çok net 'Hatay Valisi' cevabı!

"33 şehit verdiğimiz gece bütün açıklamaları neden Hatay Valisi neden yaptı?" sorusuna AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hatay Valisi de devletin bir yetkilisi" şeklinde cevap verdi.

Gündem 02.03.2020, 19:56
Sosyal medyada yaygara çıkarmışlardı! Ömer Çelik'ten çok net 'Hatay Valisi' cevabı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile parti genel merkezinde yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

"Hatay Valisi devletin bir yetkilisi"

Açıklamalarının ardından soru-cevap kısmına geçen Çelik'e "33 şehit verdiğimiz gece bütün açıklamaları neden Hatay Valisi neden yaptı?" sorusu yöneltildi. Çelik bu soruya, "Hatay Valisi de devletin bir yetkilisi. Hükümetin görevlendirdiği o ildeki en üst düzey yetkili. Açıklama yapması son derece normal. Şunu unutmamak gerekir ki sadece Hatay Valisi açıklama yapmadı. Cumhurbaşkanlığı makamı adına iletişim başkanlığı da açıklama yaptı" şeklinde yanıt verdi.

"Cumhurbaşkanımız o gece kesintisiz mesai yaptı"

Cenazelerin geldiği, yaralıların olduğu ilden en doğru açıklamaların Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından gerçekleştirildiğini belirten Çelik, "Merkezden Cumhurbaşkanlığı makamı adına İletişim Başkanlığı kendisine verilen görev çerçevesinde bunu gerçekleştirdi. Biz de geç saatlerde parti adına açıklama yaptık. O gece sayın Cumhurbaşkanımızın nasıl bir mesai içerisinde olduğunu devlet sorumluluğu içinde olanlar son derece yakından bilirler. Sayın Cumhurbaşkanımız o gece sabaha kadar kesintisiz mesai yapmıştır. O gece insan üstü bir gayretle hiç kimsenin uyamadığı, sürekli değerlendirmelerin yapıldığı, kriz yönetimi toplantılarını sayın Cumhurbaşkanımız yönetmiştir. Olayın başladığı andan sabahın ilk ışıklarına kadar ilgili kurumlara son talimat vermiştir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?