banner29

Soylu'dan Avrupa'ya hodri meydan: Tek bir sivil gösterin...

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş" dedi.

Gündem 17.10.2019, 12:22
Soylu'dan Avrupa'ya hodri meydan: Tek bir sivil gösterin...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da düzenlenen “Sahil Güvenlik Komutanlığı Karadeniz Ülkeleri Sınır Sahil Güvenlik Teşkilatları İşbirliği Forumu Yıllık Liderler Toplantısı”na katılarak konuşma yaptı.

Konuşmasında YPG / PKK’nın Türkiye’nin Suriye sınırında kurmak istediği terör koridorunu  temizlemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Soylu “Bizim teröre karşı verdiğimiz mücadele huzur arayan dünya için bir kılavuz niteliğindedir” dedi.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“Avrupa ayağa kalktı, diyor ki ‘Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.’ Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir.

Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Sizin ülkenizde de hediye edilmedi. Herkes mücadele ederek aldı. Gelecek nesillerimize, hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz bir terör koridoru bırakmadı. 40 yıllık terörle mücadele ediyoruz.

Dünyayı özellikle terör konusunda her zaman uyarmaya çalıştık, tecrübelerimizi paylaştık ancak ne yazık ki terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık. Muhataplarımızı bu tavırlarından vazgeçiremedik.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?