banner30

banner29

Soylu, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü unutmadı!

Mardin'in Derik ilçesinde görevi başındayken terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, şehadetinin 3. yılında anıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit kaymakam için ''seni hiç unutmadık, hiç unutmayacağız'' ifadelerini kullandı.

Gündem 11.11.2019, 17:57
Soylu, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü unutmadı!

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Derik Belediyesi Başkan Vekilliğine görevlendirilen ve 10 Kasım 2016'da makamında uğradığı terör saldırısında ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede bir gün sonra şehit düşen Kaymakam Safitürk, ilçe halkı tarafından sevgiyle yad ediliyor.

Derikliler, halka candan yaklaşımı ve hizmetleriyle hem akıllarında hem gönüllerinde iz bırakan Safitürk için mezarı başında düzenlenen törene yoğun katılım gösterdi.

BAKAN SOYLU ŞEHİT KAYMAKAMI UNUTMADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü andı. Bakan Soylu, ''Sonbaharda sararmadan, yemyeşilken dökülen yapraklar da var. O heyecanlı, Derik'i kalkındırmak için çırpınan genç kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk, seni hiç unutmadık, hiç unutmayacağız. Ve katillerine inat, daha çok çalışacağız. Allah sana gani gani rahmet eylesin.'' ifadelerini kullandı.

MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK KİMDİR?

Muhammed Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından Maramara Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İkişkiler bölümünde okumaya başladı. Buradan 2004 yılında mezun oldu.

2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak görev yaptıktan sonra 2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2009 yılında Kastamonu'nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak göreve başlayan Safitürk, 2010 yılında yüksek lisans eğitimini İngiltere'deki University of Exeter’da tamamlamıştır.

2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 seneleri arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Belediye Başkanlığına getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım'da Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştur.

Muhammed Fatih Safitürk, evli ve iki çocuk babasıydı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?