banner29

Süleyman Soylu: Bu hastalığı yayar

Soylu, koronavirüse karşı önlem konusunda, "81 ilde şehir giriş çıkışlarında önlem alındı. Sürekli bir taşınma söz konusu, bu hastalığı yayar" ifadelerini kullandı.

Gündem 28.03.2020, 21:25
Süleyman Soylu: Bu hastalığı yayar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı.

Soylu, koronavirüse karşı önlem konusunda, "81 ilde şehir giriş çıkışlarında önlem alındı. Sürekli bir taşınma söz konusu, bu hastalığı yayar" ifadelerini kullandı.

Soylu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Şehir meydanlarında arkadaşlarımız takip ediyor. Ben de 3 saat izledim. Uyarmamız gereken arkadaşlarımızı uyardım. 

Özellikle bugün sabahtan itibaren vatandaşımızın hareketliliği takip edildi. Toplu taşımadaki rakam yüzde 90'ların üzerinde bir azalma kendine getirdi. Şehir meydanlarını takip ediyorlar. Şehir meydanlarında da vatandaşımıza teşekkür etmek isterim. Hükümetimizin koyduğu kurallara vatandaşımızın uyduğunu gördük. Buna hep beraber dikkat edersek salgınla mücadeleyi birlikte başaracağımızı bir kez daha söylemek isterim.

Gençlere çağrım var taşıyıcı olmak büyük tehlikedir. Yarın sevdiklerimizi kucaklamak istiyorsak, onlara bugün biraz mesafeli olalım. Sosyal mesafe kuralına uyalım. Kendi izolasyonumuzu sağlayalım. Her birimizin kendine ait yaşam standartı var. Bu hayat tarzına yönelik sosyal mesafeyi sağlayabilirsek bunu başarabilecek seviyedeyiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?