banner29

Suudi Arabistan neredeyse tüm Türk basınını engellemiş! Sözcü ile Cumhuriyet'i bile...

Suudi Arabistan yönetimi, Anadolu Ajansı (AA) ve TRT Arapça'ya koyduğu yasaktan sonra Haber 7, Yeni Şafak, Yeni Akit, Sabah, A Haber, Cumhuriyet, TRT Haber, Sözcü ve çok sayıda ulusal yerel haber sitelerine ulaşımı engellediği ortaya çıktı.

Gündem 19.04.2020, 15:08 19.04.2020, 15:24
Suudi Arabistan neredeyse tüm Türk basınını engellemiş! Sözcü ile Cumhuriyet'i bile...

İnsan hakları ve ifade özgürlüğü ihlalleriyle gündemden düşmeyen Suudi Arabistan, trollerin ve "elektronik sinekler" olarak bilinen sahte Twitter hesaplarının Türk basınına karşı başlattıkları karalama kampanyaları doğrultusunda Anadolu Ajansı (AA) ve TRT Arapça'nın ardından Haber 7, Yeni Şafak, Yeni Akit, Sabah, A Haber, Cumhuriyet, TRT Haber, Sözcü ve çok sayıda ulusal yerel haber sitesini de engellediği ortaya çıktı.

KURALLARA AYKIRIDIR YAZISI

Suudi Arabistan'da bu sitelere girmeye çalışanlara, "Özür dileriz, bu site Enformasyon Bakanlığının kurallarına aykırıdır." mesajıyla karşılaşıyor.

BAZI SİTELERE ENGEL KONULMADI

Suudi Arabistan'da NTV ve HaberTürk gibi sitelere de henüz bir engelleme yapılmadığı görüldü.

KAŞIKÇI CİNAYETİ UNUTULMADI

Basına yönelik ihlal karnesi bir hayli kabarık olan Suudi Arabistan’ın gazetecilere yönelik işlediği en korkunç suçlardan biri de Cemal Kaşıkçı cinayetiydi. Suudi gazeteci Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşice öldürülmüştü. Suud makamları işledikleri bu cinayeti önce inkar etmiş, Türkiye’nin ve uluslararası toplumun baskısının ardından ise itiraf etmek zorunda kalmıştı.

İşte birkaç siteye ait söz konusu görüntüler:

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Arabler İblislerin Yoluyla Yürüyür Türk Halkın Sitelerin Kapatmağla Neyi Anlatılar Eli Kanlı Düşmenleri Onlar Çok Sevir Amerka İsrayıl Gibi İblislerin Sitelerine Bakın Onlar Kendinize İlaç Arablar Müselmanlığdan Uzak Arab Lideri Müselmançılığı Yok Edeçek
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?