banner29

Terör örgütü PKK, 23 Haziran tercihini açıkladı

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı KCK'nın sözde yürütme konseyi eşbaşkanı Bese Hozat, HDP'nin 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde uygulayacağı stratejiyi örgütün sesi konumundaki yayın organlarına açıkladı.

Gündem 10.05.2019, 15:10 10.05.2019, 16:20
Terör örgütü PKK, 23 Haziran tercihini açıkladı

Terör örgütü PKK'nın sesi konumundaki Politika gazetesi manşetine terör örgütü yöneticilerinden Bese Hozat'ın örgütün kanalı ANF'a yaptığı 23 Haziran İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarını taşıdı.

31 Mart stratejisine 23 Haziran'da devam başlığı atılan haberde örgütün siyasi kanadı olan KCK'nın sözde Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Bese Hozat'ın HDP'nin uygulayacağını belirttiği stratejiye ilişkin açıklamaları yer aldı. 

Hozat seçim stratejisi ile ilgili olarak da "HDP bu stratejisinde ısrar edeceğini son günlerde deklare etti, biz de bunu destekliyoruz. Biz inanıyoruz ki 23 Haziran'da da bu strateji başarı kazanacaktır. İstanbul seçimlerinde de HDP bu stratejiyle seçimlere katılacaktır. Faşizme karşı demokratik güç birliğini HDP destekleyecektir. Faşizme karşı pozisyon alan aday kimse, bu Ekrem İmamoğlu'ysa o, başka bir adaysa o, AKP-MHP faşizmine karşı aday kimse onu destekleyecektir" diyor.

Hozat bu sözleri ile HDP'nin seçim stratejisini örgütün belirlediğiri de itiraf ediyor.

Hozat'ın sözlerini manşetine taşıyan gazete, gazetenin sürmanşetinde de Atatürk'e alçakça iftiralar ve hakaretlerde bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?