banner29

Türk devletini kınayan devletin imdadına yine Türkiye yetişti

Ülkemizin çok yardım ettiği devletlerin bize bizlere sırt çevirdiği oldu; bu devletler şu an felaketler yaşıyor ve imdat çığlıklarına yine Türkiye yetişiyor. Ülkemizin geleneksel bir ahlak anlayışı var asla yardım isteyene yüz çevrilmez. Bu olaylardan biri yine yaşandı; Türki devletlerden birinde büyük bir yangın çıktı. Bu devletin yardımına her zaman olduğu gibi Türkiye yetişti.

Gündem 18.05.2020, 20:03
Türk devletini kınayan devletin imdadına yine Türkiye yetişti

Bölgede ve dünyada birçok Türk devleti bulunmasına rağmen içlerinde Türkiye kadar öne çıkan başa bir devlet olmadı. Hem nüfus olarak hem de gelişmişlik olarak Türkiye diğer Türk devletleri içinde en büyüğü olmuştur. Hepsi olmasa da bazıları bize sırt çevirdi ama Türkiye onlara yine yardım etti.

Kuzey Kıbrıs’ta yangın çıktı; yardım yine Türkiye’den geldi

 Türkiye ve Kıbrıs arasında ki bağ çok çok eskilere dayanır; stratejik olarak önemli olan bir adadır Kıbrıs. Osmanlı zamanında fethedilmiş yıkılma sürecinde kaybedilmişti; bu güzel adada yaşayan Türklere zulüm yapılmaya başlayınca Türkiye bütün dünyayı karşısına alarak adaya girdi ve orada Türk bir devlet kurdu. Bu devlet çok uzak değil birkaç ay önce bizi kınayarak dünyayı ve bütün Türkleri şaşırtmıştı. Yedikleri ekmekten içtikleri suya kadar bizim ülkemizden giden Kıbrıs; Türkiye ile Suriye arasında yaşanan olaylarda Avrupalı devletler gibi davranarak bizleri kınamıştı. Ülkelerinde çıkan yardım da gerekli teçhizat olmadığı için Türkiye yangın söndürme uçaklarını gönderdi

Kırgız başkan; cumhurbaşkanına abi demişti

Bir Türk devleti ile aramızda yaşanan olay Türkiye’nin ne kadar önemli bir güç olduğunu gösteriyor; ‘‘Kırgız başkan Tayyip abiden borç istedik dedi’’ bu olay hem güldürmüş hem de gurur vermişti. Bir Türk devleti başkanı ülkemizden maddi yardım istemiş Türkiye hiç düşünmeden vermişti. Bu olay çok konuşulurken Kırgız başkanın sayın cumhurbaşkanına abi demesi herkesi güldürmüştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?