Türkiye İş Bankası'nın gerçek hissedarları kimler? Derin Gerçekler'de tek tek sıralanmıştı...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye İş Bankası hakkındaki bilinmeyenleri geçtiğimiz yıllarda Derin Gerçekler'de dile getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünlerde CHP'nin Türkiye İş Bankası'ndaki hisselerinin hazineye devrini tekrar gündeme geldi.

Türkiye İş Bankası'nın gerçek hissedarları kimler? Derin Gerçekler'de tek tek sıralanmıştı...

Habervakti Genel Goordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın çarpıcı açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de geçtiğimiz aylarda 'Türkiye İş Bankasıhakkındaki bilinmeyen gerçekler gündeme getirilmişti. Bu açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu bankanın hisselerinin CHP'den hazineye devredileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan bugün aynı açıklamaları dile getirerek, gözleri Türkiye İş Bankası'na çevirdi.

BU TARİHİ KARARI ALACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl AK Parti Grup Toplantısında Türkiye İş Bankası'nın Hazine'nin malı olacağını yönündeki açıklamaları şu şekildeydi: " Gazi Mustafa Kemal'in İş Bankası'nı CHP'ye değil Hazine'ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine'nin malı olacaktır Allah'ın izniyle. Bu parlamento bu tarihi kararı da Allah'ın izniyle alacaktır. Milletin hazinesine İş Bankası oradaki hissesi ile yüzde 28 yine devredilecektir. Milletin malı.".

HAZİNE İŞ BANKASI'NDAKİ HAKKINI ALMALI

Türkiye İş Bankası'nın gerçek hissedarları hakkında Derin Gerçekler programında açıklamalarda bulunan Dilipak, ''Cumhurbaşkanlığı, Diyanet (Hilafet için Pakistan ve Kafkasya'dan gelen paralar), Afyon Terakki Servet Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve bir kısım CHP'li teşkilat üyesi Türkiye İş Bankası'nın hissedarıdır. İş Bankası'ndaki hak sahiplerinin haklarının verilmesi ve hazinenin de hakkını alması lazım.'' demişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5