banner30

banner29

'Türkiye’nin geleceğinde bu üç isim mi olacak?'

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bazı isimlerin Türkiye’nin geleceğinde Ali Babacan, Selahattin Demirtaş, Ekrem İmamoğlu’nun önemli rol oynayacağını söylediğini ifade etti.

Gündem 01.12.2019, 21:34
'Türkiye’nin geleceğinde bu üç isim mi olacak?'

Hakan, üç ismin Habertürk yazarı Fatih Altaylı tarafından da dillendirildiğini söylerken “Bu üç ismin gelecekte üstlenecekleri rollerle ilgili benim kafamda bazı hunhar mı hunhar soru işaretleri var” dedi.

Hakan, soru işaretlerini şöyle sıraladı:

ALİ BABACAN: Gelecek Ali Babacan’ın olacaksa nasıl olacak? İttifaksız mı olacak, ittifaklı mı? İttifaksız olacak deniyorsa... Ne yani? “Küt” diye yüzde 50 artı 1 mi alacak? İttifaklı olacaksa... Kimlerle ittifak yapacak? Abdullah Gül ne olacak? Geleceği Ali Babacan’a teslim edecek mi Abdullah Gül?

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: Diyelim ki hapisten çıktı... Diyelim ki HDP’nin başına geçti... PKK rahat duracak mı? PKK’nın 7 Haziran’dan sonra yaptığı gibi “Bu işi biz Selahattin Demirtaş’a bırakmayız, yok öyle yağma” falan diyerek kanlı terör eylemlerine girişmemesinin garantisi mi var? Demirtaş, PKK’ya kafa mı tutacak?

EKREM İMAMOĞLU: Demirtaş’ın denkleme girmesi halinde yeniden CHP’nin oy potansiyeline dönmüş olmayacak mı? Bu bir sorun değil mi? CHP içinde en küçük bir kıvılcımla kaynayan cadı kazanını nasıl soğutacak? Muharrem İnce ne olacak? Kılıçdaroğlu ekibi ne olacak? Belediye işleri nasıl gidecek?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?