banner29

Ulaştırma Bakanlığı'ndan koronavirüs kararı! Otobüs firmaları bunu yapacak...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, otobüs firmaları ve kurumlarına koronavirüse karşı alınacak tedbirlerin sıralandığı bir genelge gönderdi. Genelgede koronavirüs şüphesi taşıyan yolcular için şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerdeki en arka koltukların boş tutulması istendi.

Gündem 24.03.2020, 13:52
Ulaştırma Bakanlığı'ndan koronavirüs kararı! Otobüs firmaları bunu yapacak...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, şehirlerarası otobüslerde koronavirüs şüphesi taşıyan yolcular için en arka koltukların boş tutulmasını istedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, otobüs firmaları ve kurumlarına yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınacak tedbirlerin sıralandığı bir genelge gönderdi. Yapılacak seferlerde otobüs personeli dahil yolcuların ellerinin temizliğinin sağlanması için tüm otobüslerde dezenfektan ve kolonya bulundurulması gerektiği vurgulandı.

Koronavirüs şüphesi taşıyan yolcular için şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerdeki en arka koltukların boş tutulması istendi.

Maske de takacak

Genelgede, "Hasta olduğu değerlendirilen yolcuların arka koltuklara yerleştirilerek maske verilmesi gerekmektedir. Bölge müdürlüğü personelinin, tedbirleri periyodik olarak denetlemesi ve aksine hareket eden firmalar için de Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde işlem tesis edilecektir" uyarısında bulunuldu.

Bakanlıktan daha önce yapılan uyarıda da hijyen kurallarına uyan mola yerlerinin tercih edilmesi, yapılacak seferlerde yolculara koronavirüsle ilgili bilgilendirme yapılması istenmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?