Ünlü olmaya çalışan dizide şaşırtan Yahudi sembolleri!

Aydın Doğan'ın elindeyken görmeye alışkın olduğumuz skandallarına bir yenisini ekleyen Kanal D'nin, "Muhteşem İkili" isimli dizisinde Yahudi sembolleri kullanıldı.

Ünlü olmaya çalışan dizide şaşırtan Yahudi sembolleri!

Eğlence sektörünü avucunun içinde tutan Yahudiler, yıllardır Türkiye'deki dizilere de musallat oldu. Son olarak Kanal D'de yayına gelen "Muhteşem İkili" isimli dizide, duvarlara asılan Yahudi sembolü dikkat çekti. 

TMC yapım daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisi ile gündeme gelip zaman zaman çeşitli dizilerle gündemde yer almak için bu sefer Kanal D'de yayınlanan yeni dizisi "Muhteşem İkili"de Yahudi Sembolleri izleyicilerinin bilinç altına empoze etti.

Türkiye basın sektürünün önemli bir kısmına Yahudi ve İsrail karşıtlığı adeta bir devlet politikası olarak yansırken,  beğenerek izlenilen bu dizinin 5. bölümünde Yahudi sembolleri görmek bizi pek şaşırtmadı.

Birinci sembol dizi kahramanlarından MKC'nin boşandığı eşi, Yağmur'un (Öykü Karayel) evinin dış kapısında "Mezuzaolmasıdır.

Mezuza Nedir?

Mezuza, her Yahudi evinin kapısında olması gereken ve içinde bir İbranice dua bulunan bir semboldür. Eve giriş ve çıkışta bu mezuza dua ile öpülür.

FARKINDAYIZ VE UNUTMUYORUZ...

İkinci sembol ise daha da manidar. MKC'nin evinde kalmak zorunda kalan Yağmur'a verdiği yatak odasının duvarında koca bir "Hanukiya" posteri asılı. Hem de Hanuka Bayramı başında yayınlanan bölümde. 

Hanukiya Nedir?

Hanukiya, Musevilikte Hanuka Bayramı'nda yakılan Menora'ya benzeyen fakat fazladan iki kolu daha olan 9 kollu şamdan.

Bütün bunlar tesadüf olabilir. Plato olarak kiralanan evler veya ev bir Yahudi vatandaşın olabilir tabii. Ama biz Türk medyası olarak soruyoruz? Ne yapmaya çalışıyorsun TMC?

Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem İkili şimdi sırada hangi projeniz var? Hangi projenizi masanızda bekletiyorsunuz? Kamuoyu merakla bekliyor...

Şimdi diğer bakımdan ele alalım, Yahudi düşmanlığının kol gezdiği Türkiye'de sanki bir yumuşama mesajı gibi algı görünüyor. Elinizi gördük farkındayız bilin istiyoruz.

Türk Milleti'ne layık gördüğünüz salyangozlarınızı başka mahallelerde satınız!

"Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)

Daha az nefret dolu günler, daha az propaganda, daha az algı ve daha az kan dileği ile....

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5