banner30

banner29

Valiliktan 'Alevilerin evi işaretlendi' açıklaması!

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bazı Alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesiyle ilgili olarak İstanbul Valiliği tarafından açıklama yapıldı. İşareti çizen komşusu çıktı.

Gündem 16.12.2019, 17:42
Valiliktan 'Alevilerin evi işaretlendi' açıklaması!

Sultangazi'de bir apartmanın merdiven boşluğuna kalemle "(X) işareti ve gebereceksin" yazılmasıyla ilgili, aynı apartmanda yaşayan bir kadın gözaltına alındı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, dün Sultangazi ilçesindeki bir apartmanın merdiven boşluğuna kalemle "(X) işareti ve gebereceksin" yazılmasıyla ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı.

KOMŞUSU ÇIKTI

Yazıyı yazan şüphelinin söz konusu apartmanda ikamet eden İ.G. adlı kadın olduğu tespit edilirken, kadın gözaltına alındı.

ÇÖP VE AİDAT YÜZÜNDEN YAZMIŞ

Şüphelinin, ifadesinde; "Konunun apartmandaki 'çöp ve aidat' husumetinden kaynaklandığını, bir anlık öfkeyle komşusunu 'korkutmak için' yazdığını ve yine kendisinin sildiğini, yazdıklarının herhangi bir mezhepsel ayrılık veya başka bir maksat taşımadığını ve yaşananlardan pişmanlık duyduğunu" beyan ettiği bildirildi.

İstanbul Sultangazi’de Alevi yurttaşların yaşadığı evlerin önüne çarpı işareti konularak “Gebereceksin” yazıldığı iddia edilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?