banner16

15 Temmuz'un Efsane Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın Düşen Helikopterde Şehit Oldu

Kato Dağı operasyonunu idare eden Tümgeneral Aydoğan Aydın da Şırnak'ta düşen helikopterde şehit oldu. Aydoğan Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, "Bir tek er dahi kışladan dışarı çıkmayacak." emrini vererek efsane olmuştu.

15 Temmuz'un Efsane Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın Düşen Helikopterde Şehit Oldu

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopterde şehit olan 13 asker arasında, 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın da olduğu açıklandı.


Tümgeneral Aydın, aynı zamanda teröristlere kan kusturan ve yıllarca girilemeyen bölge olarak bilinen Kato Dağı'nda yaklaşık 50 gündür devam eden operasyonları da idare eden isimdi.


PKK'YA TARİHİ BİR DARBE VURDU


Tümgeneral Aydoğan Aydın, liderliğindeki operasyonlarda, Türkiye tarihinde bugüne kadar ele geçirilen en yüksek miktarda silah ve mühimmat PKK mağara ve barınaklarında ele geçirildi.Bu operasyonla, terör örgütü lojistik olarak hiç yemediği bir darbe yedi.


15 TAMMUZ'UN DA EFSANE İSİMLERİNDENDİ


Tümgeneral Aydoğan Aydın, aynı zamanda 15 Temmuz Darbe Girişimini engelleyen komutanlar arasındaydı. FETÖ'cü teröristlerin darbe için harekete geçtiği dakikalarda, bölgedeki komandolara verdiği emirle işgal kalkışmasını akamete uğratmıştı."BİR TEK ER DAHİ KIŞLADAN DIŞARIYA ÇIKMAYACAK"


Aydoğan Aydın, Hakkari Çukurca'da birliklerini komuta ederken darbe girişimi ile ilgili gelişmeleri duyar duymaz komutanı olduğu Kayseri Komando Tugayı'nı arayarak, görev yapan komutanlara "Bir tek er dahi kışladan dışarı çıkmayacak." emrini vermişti.SON YÜKSEK ASKERİ ŞURA TOPLANTISINDA TÜMGENERALLEĞE GETİRİLDİ


Yaşanan bu gelişmelerin ardından Kayseri Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, son Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında Tümgeneralliğe yükseltilmişti.Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5