Darbeci Sisi'den Suud Kralı Selman'a Sekizinci Ziyaret!

Sisi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i ziyaret etti.

Darbeci Sisi'den Suud Kralı Selman'a Sekizinci Ziyaret!
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz İşgalci Amerika'nın 'Kuduz Köpek' lakaplı Savunma Bakanı James Mattis'i ağırlamasının ardından Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi'yi de ağırladı.

Kral Selman ile Sisi arasındaki görüşme başkent Riyad'daki Yemmame Sarayı'nda gerçekleşti. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin ele alındığı kaydedilirken iki ülke arasındaki petrol krizinin de çözüme kavuşturulduğu belirtildi.

Öte yandan Sisi'nin Kral Selman'ı ziyaretinde Suudi Arabistan İkinci Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman, Dışişleri Bakanı Adil Bin Ahmed el-Cubeyr ve Suudi Arabistan'ın Mısır'daki Büyükelçisi Ahmed bin Abdülaziz Katan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Mısır Genel İstihbarat Servisi Başkanı Halid Fevzi, Askeri İşlerden Sorumlu Cumhurbaşkanı Müsteşarı Korgeneral Abdulmunim et-Turras başta olmak üzere iki ülkeden de çok sayıda bakan ve yetkilinin de hazır bulunduğu öğrenildi.

Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi, Cumhurbaşkanlığı görevini ele geçirdiği Haziran 2014'ten bu yana sekizinci kez Suudi Arabistan'ı ziyaret etti.

İSLAMİ ANALİZ
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5