Bakan Fidan'ın açıklamalarından satır başları:

Siber uzay, yapay zeka başta olmak üzere çığır açan teknolojiler kalkınma alanında fırsatlar sunmaktadır. Söz konusu teknolojiler suistimal de edilebilmektedir. Tarih bize söz konusu krizlerin böyle devam edemeyeceğini acı gerçeklerle göstermiştir. 

Kıymetli büyük elçiler cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde Türkiye Yüzyılına adım atıyoruz. Biz küresel adaletsizlikleri ortadan kaldıran, barış ve istikrar üreten etkili bir sistemin kurulması için diğer ülkelerle çalışacağız. Büyük değişimlerin sabır gerektirdiğini bilerek ilerleyeceğiz. 

Ukrayna savaşının sona erdirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Karadeniz'de sükunetin muhafaza edilmesi temel önceliğimiz olacaktır. Tahıl girişiminin yeniden canlandırılması için girişimleri sürdüreceğiz. 

Suriye'ye güvenli ve onurlu geri dönüşleri hızlandıracağız. 

TCDD’den Marmaray’daki “LGBT kamu spotu” görüntülerine suç duyurusu TCDD’den Marmaray’daki “LGBT kamu spotu” görüntülerine suç duyurusu

YUNANİSTAN İLE İLİŞKİLER

Yunanistan ile ihtilaflı meselelerde mevcut samimi atmosferi sürdüreceğimize inanıyoruz. Milli davamız Kıbrıs konusunda duruşumuz nettir. Eşitlik temel politikamız…

Ege ve Doğu Akdeniz'de hak ve çıkarlarımızı korumaya devam edeceğiz.

AB Türkiye'siz küresel bir aktör olamaz.