Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji hava durumu tahmininde sağanak yağış uyarısında bulunurken sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmediğini belirtti. İşte haritalı hava durumu...

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurtta hava durumunun yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyorken Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin batısı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise sağanak yağış beklendiği belirtildi.

Yurtta hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin civarında seyredeceğini açıklayan Metoroloji, rüzgarın ise genellikle doğu ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceğini duyurdu.

YURTTA HAVA DURUMU

Meteoroloji'den alınan hava durumu raporuna göre İç ve Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Eskişehir, Sivas, Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar il çevrelerinde yağış etkili olacak. Yağışların genelikle yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenirken Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5