İBB Belediye Meclisi İYİ Parti üyesi ve İstanbul teşkilatının kurucularından olan Ali Kıdık, sosyal medya hesabından yaptığı zehir zemberek açıklamalarla partisinden istifa ettiğini duyurdu. "Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum." diyen Ali Kıdık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

"İYİ PARTİ ÜLKEMİZİN GERÇEĞİNDEN UZAKLAŞTI"

Kıdık, istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Murat Kurum mal varlığını açıkladı Murat Kurum mal varlığını açıkladı

"Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum. Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak "Muhalefete muhalefet" eden konumuna gelmiştir. Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır. Bugün "Hür ve Müstakil" denilen yürüyüş, masadan kalkıldığında gerçekleşmeliydi. Sayfalarca sebep yazabilirim.

"İÇ HESAPLAŞMA ÜLKE GERÇEKLERİNİN ÖNÜNE GEÇTİ"

Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim. İYİ Parti teşkilatlarımızın tamamına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Zira onlar Ankara'da bulunan genel merkezden çok daha inançlılar, çok daha fazla emek sahibi olduklarına şahidim."