Yıllarca İYİ Parti'nin kasasının başında olan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İyi Parti Mali İşler Başkanı Sedat Aksakallı'nın iş adamlarından para toplayarak partiye getirdiğini, ancak bu paraların resmi olarak parti hesabına geçirilmediği, kayıt dışı olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Özel Kalem Müdür Esma Bekar ve eşine verildiğini de iddia etti.

'Sosyal medya anketlerine inanmayın, gerçek anketlerde Ankara Altınok diyor' 'Sosyal medya anketlerine inanmayın, gerçek anketlerde Ankara Altınok diyor'

''PARALARI ESMA HANIM'IN KOCASINA VERDİM''

Dikbayır, ''Ben Sedat Aksakallı’ya dedim ki benim belediyelerle işim yok, olamaz, uğraşmam da varsa çıkarın ortaya ben gereğini yapayım. Yine söylüyorum benim, ailemin, sülalemin bir kuruşluk işini, ticari ilişkisini çıkarsınlar belediyelerle ben bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim. Sonra dedi ki 'Ben de iş adamlarından para topluyorum getiriyorum, bunda bir şey yok’ dedi. Nasıl yani ben bu partinin mali işler başkanıyım senden bana para gelmedi dedim. 'Ben Esma Hanım'a, Esma Hanım'ın kocasına verdim' dedi.'' ifadelerini kullandı.

Dikbayır'ın iddialarının ardından İyi Partililerin özel jetteki görüntüleri ortaya çıktı. Paylaşılan görüntülerde; İyi Parti’de işine son verilen basın danışmanı Murat İde ile Ümit Dikbayır’ın hedefindeki Akşener’in özel kalem müdürü Esma Bekar’ın, özel jette partililerle viski içtiği anlar yer aldı.

FETÖ soruşturması kapsamında ihraç!

Dikbayır'ın iş adamlarından toplanılarak partiye getirildiğini öne sürdüğü paraları kayıt dışı olarak teslim alan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Özel Kalem Müdür Esma Bekar'la ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Akşener'in MHP'de milletvekilliği yaptığı dönemden bu yana yanında olan Esma Bekar'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ soruşturması kapsamında TBMM'deki görevinden ihraç edildiği ortaya çıktı. Bekar'ın, 6 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan 672 sayılı KHK ile TBMM'den ihraç edilen 41 kişi arasında olduğu tespit edildi.

AKŞENER SAHİP ÇIKTI

İhraç sonrası Bekar'a sahip çıkan Akşener ise “Bekâr, 20 yıllık memur ve muhteşem bir ülkücüdür.” açıklamasında bulunmuştu.