banner29

Gerçekten hazırmısınız?

Bir yandan evlenmek istiyor ama bir yandan da evlilikle ilgili kaygılar yaşıyorsanız, evlilik için bazı konularda yeterli olup olmadığınızı anlamanız gerekir. Peki evliliğe hazır olduğunuzu nasıl anlarsınız? İşte cevabı...

Kadın 24.01.2019, 08:59 24.01.2019, 09:20
Gerçekten hazırmısınız?

Evlilikle ilgili düşünceler, her zaman kişinin istediği gibi gitmiyor olabilir. Aksine büyük üzüntüler ve hayal kırıklıklarıyla sonuçlanabiliyor. Örf, adet, karakter, eğitim ve öğrenimleri bakımından aynı özellikleri bulundurmayan bireyler evlenmeye karar verince çiftlerin hayatları berbat bir hal alabiliyor.

KİŞİNİN EVLİLİĞE HAZIR OLMASI LAZIM

Uzmanlar, evlilik yolunda olan kişilerin birbirlerine duygusal anlamda iyi gelmelerinin yanı sıra ekonomik bir denge kurmaları da gerektiğini söylüyorlar. Tüm bu gereksinimler karşılansa bile bireylerin evliliğe hazır olmaları için yetişkinlik yaşının tamamlanması oldukça önemlidir.

Dünya Sağlık Örgütü, yetişkinliğe geçiş yaşını 25 olarak belirliyor. Kişiliğin yerine oturması ve evliliğe dair sorumlulukların üstlenilmesi için ergenlik sürecinin bitmesi, yaşama bakış, beklentilerin neler olduğu ve tercihler konusunda düşüncelerin kesinlik kazanması lazımdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?