banner29

Ayasofya'nın bin 500 yıllık tarihinde ilk defa akustik test yapılarak ezan okundu!

Covid 19'la biyolojik, Savunma 2020 Avrupa tatbikatıyla askeri tehtidler artarken, her alanda sosyo-ekonomik kriz tetiklenmeye devam ederken Ayasofya'dan bir ses yükseldi! Allah'u Ekber! Kabbalist, küreselci sömürgeciler duysun! Allah'u EKBER!

Kültür-Sanat 23.03.2020, 18:03 23.03.2020, 18:44
Müzisyen Emre Yücelen, yaklaşık bin 500 yıllık tarihe sahip Ayasofya Müzesi tarihinde ilk kez, çıplak sesle okunmuş akustik test kayıtları gerçekleştirdi.Ayasofya Müzesi Müdürü Hayrullah Cengiz’in özel izni ile yapılan akustik testi çalışmalarında, ses ve görüntü kayıtları alınırken Ayasofya’da akustiğin bozulmaması için çekim süresince çalışanların Ayasofya içinde bulunmasına izin verilmedi.

Toplam sekiz kamera ve ses kayıt cihazları ile eş zamanlı yapılan kayıtlarda; Ayasofya’nın ses akustiği, ilk kez kayıt altına alınmış oldu.

Akustik testi çalışması için, Büyük Ayasofya Cami İmamı Önder Soy ve Büyük Ayasofya Cami Müezzini Ahmet Toraman tarafından Ayasofya kubbesi altında ikili ezan, müezzin mahfilinde saba makamı ezan, mihrapta Fetih ve Nasr sureleri hiçbir ses sistemi desteği olmadan, çıplak ses ile okundu.

Kaynak: EnsonHaber

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Müselman Halkların Yar Ve Yardımçısı Olsun Ezan Sesi Duyduğda Ünsanın Kalbi Aydınlanır Allah Biz MÜSELMANLARIN Elinden Ezanı Namazı Almasın Allah Virüsu Üzerimizden Uzağ Etsin Ezan Duymağ Mesçidlerde KABEDE İnsanları Görmek Çok Güzeldi İndi İse İnsan Üzülür Allah Yolun Tutmağ Müselmanlara Bağlı Allah Hastelere Şefa Versin Şehid Olanlara Allah Rehmet Etsin Mekanları Çennet Olsun Ezan Heç Vakt Susmasın Ezan Susması Müselmanlığ Bitdi Demek Allah Korusun Virüs İnsanları Ne Hale Saldı İnsanlar Hayatda Ölüm Kalım Savaşında 2020~Çi İl Hayatımızın En Kötü Anını Yapdı Allah Zamanımıza Yolumuza Bir Daha Açı Günler Getirmesin
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?