FETÖ'ye darbe vuran ülkeler tehdit altında mı? Moldova'da neler oldu...

Kısa bir süre önce FETÖ'ye büyük bir darbe indiren Moldova’da Cumhurbaşkanı İgor Dodon’un da karıştığı tuhaf trafik kazası derin şüphe uyandırdı. FETÖ'nün gerçekleştirdiği eylemlere benzeyen kaza inceleme altına alındı.

FETÖ'ye darbe vuran ülkeler tehdit altında mı? Moldova'da neler oldu...
FETÖ'ye en büyük darbenin indirildiği ülkelerin başında gelen Moldova'da Cumhurbaşkanı İgor Dodon’un tuhaf bir trafik kazası geçirmesi, kamuoyunda FETÖ şüphelerinin uyanmasına neden oldu.

FETÖ'YE DARBE İNDİREN ÜLKELERDE EYLEM ŞÜPHESİ

Türkiye'de gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla zor günler geçiren FETÖ'nün yurt dışı ayağına da başarılı dış politika sayesinde de büyük darbeler indirilmeye devam ediyor. FETÖ'nün daha önceki eylemleriyle benzer özellikler gösteren Cumhurbaşkanı Dodon'un geçirdiği trafik kazasına benzer eylemlerin, örgüte darbe indiren diğer ülke liderlerinin de başına gelebileceği şüphesi uyandırıyor.Konuyu köşesine taşıyan Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok da şu ifadeleri kullandı:

İşte bu eylemiyle, firari FETÖ'cülerin ağırlıklı olarak sığındığı Doğu Avrupa'daki ülkelerin yönetimlerine "kötü örnek" olan Moldova'da dün "garip" bir trafik kazası yaşandı. Ülkenin Cumhurbaşkanı İgor Dodon'un aracına, trafikte konvoyuyla ilerlediği sırada bir kamyon daldı! Dodon'un sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

FETÖ'nün Türk devleti içindeki faaliyetlerine ve 15 Temmuz'da gemiyi azıyı alıp sokağa silahla çıkmasına şahit olan bizler için bu suikast imaları şaşırtıcı değil.

Bu iddiaların yurtdışı kamuoyunda ne kadar inandırıcı bulunduğu ise ne yazık ki meçhul...

ABD'deki siyasi entrikaları anlatan House of Cards dizisine belgesel muamelesi çeken insanların, gerçek hayatta suçüstü yakalanmış bu çeteden şüphe etmeleri "bizlerin" ayıbı olsun...

Ancak bu hafife alma tavrının bedelini de "onların" ödeyeceği kesin.

 

Haber Vakti-Özel
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5