20 yaşındaki bir çocuk annesi Ekin Gökçe Eker, Adana'nın Yüreğir ilçesinde cinayete kurban gitti. 3 yıl önce evlendiği Selçuk Fakıoğlu'nun da 2019 yılında öldürüldüğü öğrenilirken, genç kadının annesi Nermin Yıldız cinayetin aydınlatılması için Müge Anlı'ya başvurdu. Programı izleyenler ve detayları merak edenler Müge Anlı Ekin Gökçe Eker olayı nedir, Ekin Gökçe'nin katili kim diye araştırıyor. İşte detaylar ve davadaki son durum.

MÜGE ANLI'DAKİ EKİN GÖKÇE OLAYI NEDİR?

Olay Adana Yüreğir'de saat 04:00 sıralarında meydana geldi. Yağmur başlayınca serdiği çamaşırları toplamak için balkona çıkan komşusu, oturduğu apartmanın bahçesinde hareketsiz yatan genç kadını görüp polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekipleri, karnından tabancayla vurulduğu belirlenen Ekin Gökçe'yi Yüreğir Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Ancak genç kadın, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Kadının cansız bedeni otopsi ve kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Burada yapılan incelemede ölen kişinin Ekin Gökçe Yıldız olduğu belirlendi.

EKİN GÖKÇE'Yİ KİM ÖLDÜRDÜ?

Apartmanda inceleme yapan polis, bodrumda kan izleri ve mermi kovanı buldu. Yıldız'ın bodrumda vurulduğu tespit edildi. Apartmandaki 2 kişi gözaltına alınırken, cinayet şüphelisi olarak değerlendirilen Ekin Gökçe Eker'in erkek arkadaşı Ebubekir T.'yi yakalamak için de çalışma başlatıldı.

2 YIL ÖNCE EŞİ DE CİNAYETE KURBAN GİTTİ

Yapılan araştırmada, Ekin Gökçe'nin 3 yıl önce evlendiği Selçuk Fakıoğlu'nun (26) da 5 Ağustos 2019'da barışmak için gittiği Sümer Mahallesi'nde husumetlileri tarafından bıçaklanıp pompalı tüfekle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Yıldız'ın bu evlilikten Ş.L.F. adında bir kızı olduğu ve eşini öldüren kişilerce tehdit edildiği öne sürüldü. Yıldız'ın bu zamana kadar kızını tek başına büyüttüğü, Ebubekir T. ile tanışıp sevgili oldukları öğrenildi.

"KURBAN BAYRAMI'NA 5 GÜN KALA ÖLDÜRDÜLER"

Nermin Yıldız, "Önce damadımı, şimdi de kızımı öldürdüler. Benim kızım daha 20 yaşındaydı. Kızımın katilinin bulunmasını ve gereken cezanın verilmesini istiyorum. Bugün benim canım yandı, başka annelerin canı yanmasın. Allah'ından bulsunlar" diyerek gözyaşı döktü.

3 YAŞINDAKİ KIZI ÖKSÜZ KALDI

Anneanne Aysel Tezel ise, "Kurban Bayramı'na 5 gün kala torunumun eşini barışmak için çağırdılar, üzerinde hiçbir şey yoktu. Barışmaya gitti, öldürdüler. Sonra da arkadaşları olan Ebubekir T.'ye 'Sen bu kızla evlen, ortadan kaldır' demişler. O da torunumu öldürdü. Torunumun kızı 6 aylıkken, babasını öldürdüler. Şimdi de annesi gitti. Ortada kaldı çocuk" diye konuştu. Genç kadının tek başına büyüttüğü 3 yaşındaki kızın, annesinin ölümünden habersiz anneannesine, "Neden burada bekliyoruz? Annemi özledim" demesi yürekleri burktu.