Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Genç MÜSİAD'ın bu yıl 8.'sini düzenlediği Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

"BÖLGEYE YAPILAN HER İHRACAT YAHUDİ İŞ ADAMLARIYLA YAPILIYOR ANLAMINA GELMEZ"

"MÜSİAD üyelerinin İsrail devletiyle 7 Ekim'den bu yana ticaretini artırdıklarına ve orada bu zulüm, dram yaşanırken para peşinde koştukları yönünde iddialar var" diyen Asmalı, "Filistin'de 10 milyona yakın Yahudi işgali altında yaşayan Filistinli kardeşimiz var. Filistinli tüccarlar orada iş yapmaya, oradaki halkın ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor, Dolaysısıyla oraya yapılan her ihracat Yahudi iş adamlarıyla yapılıyor anlamına gelmez." ifadelerini kullandı.

"KUDÜS VE FİLİSTİN DAVASI BİZİM KIRMIZIÇİZGİMİZDİR"

Asmalı sözlerini şöyle sürdürdü:

Osmanoğlu'ndan Özdağ'ın tehditlerine tepki: Ben senin gibi... Osmanoğlu'ndan Özdağ'ın tehditlerine tepki: Ben senin gibi...

"Bizler MÜSİAD olarak, Yahudi iş adamlarıyla yapılan ticareti etik bulmadığımızı, bunu yapan iş adamlarımız varsa onlara katılmadığımızı ifade ediyoruz. Kudüs ve Filistin davası bizim kırmızıçizgimizdir. Ülkemizdeki samimi ve iyi niyetli gençlerimizi Filistin davasına sahip çıkmaya teşvik ediyor ve destekliyoruz."