2003’te AK Parti iktidarının başlattığı 'ücretsiz kaynak' uygulamasında bu yıl 372 milyon ders kitabının dağıtılacak. Bu uygulama kapsamında 7 milyar 622 milyon TL harcanırken özel okulların devletin verdiği kitapları hurdacılara sattığı ve velilerden ise korkunç rakamlarla ders kitabı ücreti talep edildiği öğrenildi.

KİTABIN KAPAĞI AÇILMADAN HURDAYA SATILIYOR

Edinilen bilgilere göre, özel okullardan bazılarının ücretsiz kitapları dağıttığı bazılarının ise bu kitapları öğrencilere hiç vermediği öğrenildi.

Depoya kaldırılan ücretsiz kitapların kapağı bile açılmadan hurdaya ayrıldığı belirtildi. Milliyet’te yer alan habere göre, hurdaya verilen kağıtların kilosu 2 ila 3,5 TL arasında satıldığı bildirildi.

14 İLA 25 BİN ARASINDA DERS KİTABI SATIYORLAR

Ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak 'ortak sınav' tarihleri belli oldu! İşte detaylar... Ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak 'ortak sınav' tarihleri belli oldu! İşte detaylar...

Ücretsiz kitaplara el koyan özel okulların velilere de fahiş fiyatla ders kitapları sattığı tespit edildi. Satılan kitapların 14 bin ila 25 bin TL arasında fiyatlandırıldığı belirledi.

Haber7