Akşener 'blöf yapmıyoruz' diyerek açıkladı: İşte İYİ Parti'nin yerel seçim rotası Akşener 'blöf yapmıyoruz' diyerek açıkladı: İşte İYİ Parti'nin yerel seçim rotası

Halk TV’de program yapan gazeteci İsmail Küçükkaya, bugünkü yayınında CHP’li Özgür Özel ile görüşmesinden bir bölüm aktardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün katıldığı yayına ilişkin, “Benim dün akşamki yayından sonra Kılıçdaroğlu’ndan edindiğim izlenim kurultayı seçimden sonraya bırakmak istiyor” diyen Küçükkaya, Özgür Özel ile görüşmesini şöyle anlattı:

“Özgür Özel, ‘Kurultay, mutlaka yerel seçimden önce yapılmalı’ dedi. Özgür Özel’e ‘Niye’ diye sordum. ‘Çünkü, yaşadığımız bir seçim var. Seçimden sonra içine düşmüş olduğumuz bir durum var. Buradan çıkmamız, tabanımızı ve halkımızı umutlandırmamız, heyecanlandırmamız ve Mart’taki yerel seçimlere hazırlanmamız gerekiyor. Eğer biz bu şekilde hareket edersek sandıktan olumsuz tablolar çıkabilir ve bunun telafisi ağır olur’ dedi. ‘Bu seçimlerden önce gereken hamleler yapılmazsa…’ diye devam etti.”

Küçükkaya, Özel’in cümlesinin sonunu ise paylaşmadı.