Başbakan Yıldırım: Her türlü kumpasa girenleri bugünlerde görüyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimlerini hatırlatarak, "Bütün oyunları bozacağız." dedi.

Başbakan Yıldırım: Her türlü kumpasa girenleri bugünlerde görüyoruz
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin İstanbul Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"16 yılda kadını destekleyen politikaları ortaya koyduk"

- Kadın kollarına böyle önem veren başka bir lider yok. O da Recep Tayyip Erdoğan. Sizler siyasete nekazet, muhabbet getirdiniz, AK kadınlar sizlerle gurur duyuyoruz. AK Parti olarak 16 yılda kadını hayatın her alanında destekleyen politikaları ortaya koyduk. AK Parti'nin bugünlere gelmesinde kadınların emeği çok büyük.

"Sizler en büyük zenginliğimizsiniz"

- 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin en büyük gücü yine sizlersiniz. Girişimci ruhuyla gözü pek projeler üreten ekonomiye yön veren KOBİ'lerimizin yöneticisisiniz. Dünyanın mazlumlarına el uzatan STK'ların kalbisiniz. Hayatın her alanında başımızın tacı, en büyük zenginliğimizsiniz.

"Engelleir birer birer kaldırdık"

- 24 Haziran'da erken seçime gidiyoruz. 16 yıldır vatandaşımızın gönül rızasını kazanmak için gece gündüz demeden birlikte çalıştık. Milletimizin desteğini alarak bugünlere geldik. Engelleri birer birer kaldırarak bugünlere geldik.

"82 milyonun derdini derdimiz bildik"

- Hem demokrasiyi hem de insanımızın güvenliğini sağladık. Bir şehrin değil bütün Türkiye'nin partisi oldu. 82 milyon insanımızın derdini derdimiz bildik. Köy köy hizmet ettik. Eğitim, sağlık, adalet, güvenlik üzerine kurduğumuz anlayışla ülkemizi bugünlere getirdik. Hangi partinin seçmeni olduğuna bakmadan herkese hizmet anlayışıyla çalıştık.

"Dünyanın her yerinde Türkiye takdirle karşılanıyor"

- İşte bu yüzden AK Parti Türkiye'nin neresinde olursa olsun destek görüyor. Dünyanın neresini ziyaret edersek Türkiye takdirle karşılanıyor. Çünkü bu ülkede dünya beşten büyüktür diyen bir lider Recep Tayyip Erdoğan var. Kültürümüzü yozlaştırmadan, değerlerimizi aşındırmadan geleceğe yürüyoruz.

"Başkanlar değişir, AK Parti'nin kurucu ruhu değişmez"

- AK Parti'nin değişmeyen ilkeleri bunlardır. Teşklilatlar seçim yapılır başkanlar değişir ama AK Parti'nin kurucu ruhu asla değişmez. Son 5 aydır kongre vasıtasıyla teşkilatlarımızla bir araya geliyoruz. Cumhurbaşkanımızın da teşrif ettiği kongreler gelecek hedeflerinin belirlendiği bir şölene dönüşüyor.

"15 Temmuz'da alçaklara dur diyen her iki vatandaştan birisi kadınlardı"

- Biz bu umudu canlı tutmak üzere 24 Haziran'da tekrar millete gidiyoruz. AK Parti demokrasinin, milli iradenin savunucusudur. 15 Temmuz'da alçaklara karşı dimdik dururken, ay yıldızlı bayrağı dalgalandıran her iki vatandaştan birisi kadınlardı. Sizler bu alçaklara dur dediniz. AK Parti reformun adresidir, değişimin öncüsüdür.

"Kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 82'ye çıktı"

- 4 buçuk milyonu kadınlardan oluşan 10 milyonluk AK Parti teşkilatının bir ferdi olarak söylüyorum. Kız çocuklarının okullaşma oranının yüzde 82'ye çıktığı ülkenin bir ferdi olarak söylüyorum. AK Parti umudunu yeşerten kadınlarımızdır.

"Kadınlar, AK Parti'nin gerçek mimarlarıdır"

- Kadınların istikrarının da teminatı AK Parti'dir. İstanbul'da 1 milyon 130 bin 155 kadın üyemiz var. AK Parti çatısı altında ülkemize canla başla çalışıyorsunuz, hizmet ediyorsunuz. AK Parti'nin başarısının arkasındaki gerçek mimarlarsınız.

"24 Haziran'da bütün oyunları bozacağız"

- Bugüne kadar yapılamaz dedikleri yaparak bugüne kadar geldik. hedefimizi büyürüyoruz. 24 Haziran seçimlerinde inşallah partimize yakışan neticeyi alacağız. Cumhurbaşkanımızı yeni sistemin Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. 24 Haziran'da bütün oyunları bozacağız.

"Dertleri AK Parti'yi iktidardan indirmek"

- Bakınız neler oluyor. Türkiye’de mesele Türkiye’nin geleceği, istiklali, 2023 hedefleri, 2053, 2071 vizyonu değil. Yapılmaya çalışılan ‘Ne yapalım da AK Parti’yi iktidardan indirelim’ bunun için her türlü oyuna, kumpasa, ilişkiye girenleri bugünlerde görüyoruz. AK Parti olarak sloganımız durmak yok, yola devam.

TRT HABER


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5