Binali Yıldırım: YPG/PYD Türkiye İçin PKK Ne İse Aynıdır Terör Örgütüdür

Başbakan Yıldırım, "YPG/PYD, Türkiye için PKK ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez." dedi.

Binali Yıldırım: YPG/PYD Türkiye İçin PKK Ne İse Aynıdır Terör Örgütüdür
Başbakan Yıldırım, "YPG/PYD, Türkiye için PKK ne ise aynıdır, terör örgütüdür. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez. Bu, ciddi devletlere yakışan bir iş değil. Dolayısıyla bu rahatsızlığımızı uzun zamandan beri Amerika'ya bildiriyoruz. Onlar da bu gelinen noktadan mutlu değiller, bunu da ifade ettiler. Bir mecburiyet olduğundan bahsettiler. Biz buna da katılmıyoruz." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da cuma namazı sonrası açıklama yaptı.

Yıldırım, "PKK ile mücadele konusunda onlar (ABD) da Türkiye ile her türlü iş birliğini yapmaya hazır olduklarını, istihbarat paylaşımı, terör örgütünün finansal kaynaklarının takip edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması gibi konuları takip edeceklerini ifade ettiler. Rakka operasyonundan sonra da burada PYD/YPG unsurlarının kalmayacağını, demografik yapının değiştirilmeyeceğini ifade ettiler." diye konuştu.

Yıldırım cuma namazını Mayfair İslam Merkezi'nde kıldı

Londra temaslarının son gününde, İngiliz basın mensuplarıyla kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen Yıldırım daha sonra yürüyerek Mayfair İslam Merkezi'ne geçti.

Burada cuma namazını kılan Yıldırım, sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

AA
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5