banner30

banner29

CHP'li Tekin fena çuvalladı! Cuma vakti kriz propagandası...

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, cuma namazı kılınırken Kapalıçarşı'ya geldi. Tekin, kepenkleri kapalı görünce 'Ekonomi kötü' diyerek hükümeti eleştirdi. Cuma vaktinde kapalı bir dükkanın önünde fotoğraf çektiren Tekin'e, dükkan sahibinden yalanlama geldi.

Siyaset 22.09.2018, 12:16 22.09.2018, 12:16
CHP'li Tekin fena çuvalladı! Cuma vakti kriz propagandası...
CHP'li Gürsel Tekin'in İstanbul'da ticaretin kalbi olan Kapalıçarşı'da esnafın kepenk kapattığına yönelik iddialarının tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

Tekin, dün cuma namazı saatinde Kapalıçarşı'ya geldi. Bu sırada esnaf namazda olduğu için dükkanların kepenkleri kapalıydı. Bu durumu fırsat bilen Tekin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla ekonomiye yönelik bir algı operasyonuna imza attı.

Bir dükkan önünde çektirdiği bir fotoğrafını paylaşan Tekin, "Kapalıçarşı'dayız. Kriz mriz yok. Satış yok. Esnaf mutsuz. Her yer kapalı. Tarihinin en kötü dönemi" iddiasında bulundu. Ayrıca "Kepenk kapanmış. İstanbul Türkiye'de ticaretin kalbidir. Kapalıçarşı İstanbul'da ticaretin kalbinin attığı yerdir. Kalp atmıyor. İstanbul'da yeniden nabzı yükseltmek lazım. Değişim şart" ifadesini kullandı.


Dükkan sahibi: 1980'lerden bu güne faaliyetteyiz

Tekin'in kepenk kapattığını iddia ettiği dükkanın sorumlusu Salih Bülbül konuya ilişkin açıklamada bulundu. Sabah'ın haberine göre, döviz bürosunun 1980'lerden bugüne faaliyette bulunduğunu vurgulayan Bülbül, Tekin'in iddialarının doğru olmadığını söyledi.Esnaf namazdaydı

Bülbül, "Gürsel Tekin'in ziyaret ettiği anda cuma namazı saatiydi. Esnaf namazdaydı. Tekin o anda gelmiş. Cuma saatinde çarşımızda kepenkler ve dükkanlar kapalı olur. Bu yüzden Gürsel bey yanlış anlamış durumu... Kapalıçarşı çalışmaya devam ediyor" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?